Українські підприємці зароблятимуть на міжнародних тендерах

З початком року українські компанії отримали доступ до міжнародних тендерів, які організовують країни Європейського союзу та Світової організації торгівлі для закупівлі різноманітних товарів та послуг. Це стало можливим після підписання про асоціацію між Україною та ЄС, а також приєднання до “Угоди про державні закупівлі” між країнами-учасницями СОТ.

Іноземці матимуть повний доступ до українських державних тендерів так само, як українці – до закордонних. Якщо іноземні компанії вже давно можуть брати участь у публічних закупівлях в Україні, то для українських це означає відкриття глобального ринку, який раніше був повністю закритим.

Ринок публічних закупівель країн СОТ оцінюється у 1,7 трильйонів доларів і постійно збільшується. Це відкриє для українців найлегший шлях експорту тому що, правила і вимоги на тендерах чітко структуровані. Для українських товарів відкриваються ринки США, ЄС, Кореї, Тайваню, Сінгапуру, Гонконгу чи Канади. Крім цього, не потрібно буде витрачати значні кошти на маркетинг, місце на полиці чи відкриття представництва.

Ринок закупівель ЄС відкриватиметься для України поступово. Все залежатиме від прогресу в нашому законодавстві. За основу для торгів взято електронну версію тематичного додатка до офіційного вісника Європейського Союзу TED – Tenders Electronic Daily. Тут зібрали й систематизували загальну інформація про тендери в межах ЄС. Усі пропозиції розраховані на певний строк. Протягом цього часу замовник збирає пропозиції, а потім їх розглядає і орієнтується на найнижчу ціну та найвищу якість.

Також важливо перевірити, чи потрібні сертифікати для участі в тендері. Для цього Єврокомісія розробила інформаційну систему e-Certis. Цей сервіс допоможе компаніям визначити, яка документи необхідні для участі в конкурсі.

Україна спочатку отримає доступ тільки до тендерів, що проводять центральні органи виконавчої влади. Вартість тих чи інших тендерних пропозицій коливається в межах від кількох десятків тисяч євро до кількох мільйонів. Але замовлення товарів та послуг на суму кілька десятків мільйонів євро зустрічається нечасто.

Джерело: http://znaj.ua

Коментарі
kazmetal l.com