Кількість безробітних в Україні суттєво зростає

Share Button

За інформацією Державної служби статистики, в Україні рівень безробіття протягом минулого року піднявся до найвищих показників. А вже на початку січня ці показники знову збільшилися. Станом на 1 січня 2016 року кількість людей, що не працює, становила 490,8 тисячі осіб.

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території АР Крим, міста Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції. До речі, показники працевлаштування також суттєво падають. Якщо, наприклад, у травні 2015 року завдяки роботі Державної служби зайнятості було працевлаштовано 45 тисяч осіб по всій країні, серед яких 21 тисяча жінок та 23,9 тисячi чоловіків, то в грудні ці показники зменшилися майже удвічі і становили 20 тисяч осіб працевлаштованих за місяць. Загалом, за даними української статистики, рівень безробіття в Україні за підсумками 2014 року становив 1,9% від загальної кількості працездатного населення.

Щодо фінансової підтримки, то отримують допомогу з безробіття 398,2 тисячi осіб, повідомляє Держслужба статистики України. Середній розмір допомоги з безробіття, наприклад, у грудні збільшився до 1,444 тисячi гривень, у порівнянні з листопадом ця допомога зросла на 87 гривень.

«Я рік не можу знайти роботу. Маю три вищі освіти, але з ринком працевлаштування дуже важко, — каже «УМ» безробітна киянка Олеся Мартинюк. — Упродовж року, як не працювала, була задоволена роботою Державної служби, оскільки отримувала щомісяця майже 2 тисячі гривень від держави. Але зараз ні допомоги, ні роботи не маю. Робота й зарплатня, яку зараз пропонують, — соромно погоджуватись на таке. Наприклад, одна з останніх пропозицій — це посада бухгалтера з повним робочим днем і одним вихідним на тиждень із заробітнею платнею 4,5 тисячi гривень. Я розумію, що живемо не в Швейцарії, але мати значний досвід роботи, три вищі освіти та не мати змоги влаштуватись у 46 років на гідну роботу — страшно».

Нагадаємо, що Держстат раніше повідомляв, що рівень безробіття в Україні за підсумками року становитиме близько 11,5%, що в абсолютних цифрах складає близько 2 мільйонів осіб. Ще 7 квітня минулого року Рада прийняла закон про внесення доповнень до Закону «Про загальнообов’язкове державне соцстрахування на випадок безробіття». Допомогу з безробіття виплачуватимуть в Україні двічі на місяць.

До речі, досить сумними є показники щодо еміграції у зв’язку з бажанням працювати за кордоном. Оскільки і тут кількість бажаючих суттєво зростає. Якщо в 2011 році 6% планували найближчим часом знайти роботу за кордоном, то в 2015 році їх стало 8%. І, як повідомляють експерти, це статистично значуща зміна.

 

Коментарі