Пенсійний фонд хоче зобов’язати всіх роботодавців реєструвати своїх співробітників

Share Button

Керівництво ПФ має намір “легалізувати зайнятість і вдосконалити систему управління фінансовими ресурсами”.

Пенсійний фонд України розробляє систему обов’язкової реєстрації трудових відносин, повідомив голова пенсійного фонду Олексій Зарудний.

“Плануємо створити єдину обов’язкову для роботодавців і працівників централізовану електронну систему реєстрації та обліку трудових відносин і систему моніторингу індивідуальних персоніфікованих даних застрахованих осіб про сплату внесків у Пенсійний фонд”, – сказав він в інтерв’ю урядовій газеті “Урядовий кур’єр”.

За його словами, зокрема, передбачено використання таких даних для виявлення ознак тіньової зайнятості та інформування громадян про їхні пенсійні права, стаж, заробіток та сплату роботодавцем внесків. “Перш за все — це можливість контролювати, чи платить за тебе роботодавець внески, а значить [ця система – ред.] — беззаперечне сприяння виявленню тіньової зайнятості”, – запевняє Зарудний.

Пенсійному фонду дозволять надавати для банків довідки при залученні кредиту. “Людина хоче взяти кредит. І не треба їй обходити десятки різних інстанцій, щоб підтвердити свою платоспроможність, треба тільки взяти довідку СПОВ (система персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб) у Пенсійному фонді”, – зазначив чиновник.

Зазначимо, що за даними перевірки Державної фіскальної служби, в Україні зарплати в конвертах виплачують близько 60% українських роботодавців за підсумками січня-серпня 2016 року.

Джерело: Дзеркало Тижня

 

Коментарі