Мінсоцполітики розробило законопроект, що передбачає введення регресивної шкали сплати ЄСВ

Законопроект, що передбачає введення регресивної шкали сплати єдиного соціального внеску для тих, чиї зарплати нараховуються мільйонами грн на місяць розроблено в Мінсоцполітики.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Наразі межа, з якої знімається ЄСВ за ставкою у 22% обмежена 15 мінімальними зарплатами – 55,8 тис грн. А розроблена регресивна шкала стосуватиметься усієї суми зарплати.

«Я не бачу нічого поганого в тому, щоб люди отримували високі зарплати, якби ЄСВ відраховувалось з усієї суми заробітної плати, а не з 55,8 тис грн. Ми розробили регресивну шкалу, яка дозволить відраховувати соціальні внески з усієї суми зарплати. Звісно було б здорово, якби відраховувались усі 22%, скажімо, з 7 мільйонів, але це може призвести до того, що почне скорочуватись розмір самої зарплатні. Тому ми й розробили механізм, що дозволить проводити відрахування таким чином, що сума, з якої відраховується ЄСВ, буде рости, а відсоток знижуватись», — каже Міністр соціальної   політики України Андрій Рева.

Зараз в Україні налічується 60 тисяч чоловік, розмір місячних зарплат котрих перевищує 55,8 тис грн, а серед них є й ті, хто отримує  від одного до декількох мільйонів гривень. Це здебільшого топ-менеджери, як недержавних, так і державних компаній, наприклад, «Нафтогазу».

За словами Міністра, якщо депутати Верховної Ради підтримають цей законопроект, бюджет Пенсійного фонду отримає додатково 5 млрд грн.

Коментарі

kazmetal l.com