Вимоги до оформлення платіжки в інвалюті змінять

Share Button

Національний банк України має намір привести низку своїх нормативно-правових актів до вимог Законів “Про електронні довірчі послуги” та “Про валюту і валютні операції”.

Зокрема, пропонується:

  • удосконалити вимоги до оформлення юридичною або фізичною особою платіжного доручення в іноземній валюті або банківських металах, а саме до заповнення реквізитів “найменування платника” та підписи відповідальних осіб платника”, у зв’язку із скасуванням вимог щодо необхідності оформлення та подання до банку картки із зразками підписів;
  • скасувати використання таких термінів як “електронний цифровий підпис”, “валютний контроль”, “уповноважений банк” та посилання на Декрет Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 року № 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”.

Зазначені зміни передбачені проектом постанови Правління НБУ “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, який пропонується для громадського обговорення. Аналіз регуляторного впливу Проекту розміщений на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ. Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються до 28 грудня 2019 року на поштову та електронну адресу Національного банку України.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку. Електронна адреса: 22SPRA@U1H0; nbu@bank.gov.ua.

За матеріалами Нацiонального банку України

Коментарі