Збільшення «мінімалки» сталося через… бізнес

Share Button

З наступного року мінімальна зарплатня в Україні має зрости до 3200 гривень. Про це на минулому тижні на засіданні уряду заявив Прем’єр Володимир Гройсман. Попри те, що у проекті бюджету на 2017 рік, який уряд подав до парламенту, закладено вдвічі меншу суму, Міністерству фінансів доручено вишукати відповідні кошти.

Існують різні версії даної ініціативи керівництва країни. Зокрема, Міністр фінансів Олександр Данилюк припустив, що, можливо, завдяки підвищенню зарплатні, зменшиться кількість звернень за комунальними субсидіями, а тому можуть скоротитися і видатки держбюджету. Нагадаємо, сьогодні багато працездатного населення трудиться без офіційного працевлаштування, сподіваючись на отримання субсидій. Для таких осіб при нарахуванні субсидій за основу беруть подвійну мінімальну зарплату. Зі збільшенням «мінімалки» вдвічі левова частина населення буде позбавлена субсидії або ж її величина значно зменшиться.

Натомість голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначив, що на збільшення мінімальної заробітної плати субсидії впливу не мали. Виявляється, в усьому винен бізнес.

– У минулому році при формуванні бюджету держава пішла назустріч бізнесу. Коли мінімальна заробітна плата становила 1400 грн., держава знизила єдиний соціальний внесок до 17-20 відсотків (було понад 30%). Стратегія держави була в тому, щоб бізнес, те що мав сплатити ЄСВ, на цю цифру підняв заробітну плату людям. Бізнес цього не зробив, відповідно, піднімаючи мінімальну заробітну плату, повертаємо те, що підприємці мали би віддати державі (через збільшені відрахування до бюджету). Люди, так чи інакше, отримують заробітну плату, але у  конвертах. Тому наше завдання – легалізувати ті преференції, які отримав бізнес, – відзначив Степан Степанович.

Окрім того, постає питання, яким чином забезпечити «мінімалкою» чиновників, які у своїй більшості заробляють менше 2000 грн.?

– Над цим працюватиме уряд. Натомість у нас з оплатою праці вже є проблеми. Заборгованість по державній службі (обласна адміністрація і РДА) на сьогодні складає приблизно 14 млн. грн. Ми намагаємося сплачувати обов’язкові платежі і виплачуємо заробітну плату без надбавок. Більше того, скоротили апарат на 20 відсотків. Тільки в обласній адміністрації протягом 2016 року скорочено близько 80 чоловік. На щастя, поки  ці скорочення на якості роботи не відбилися, – додав тернопільський губернатор.

У Тернопільській області середня заробітна плата становить 3727 грн. Якщо таки «мінімалка» зросте до 3200 грн., фактично 90 відсотків в області зароблятимуть мінімальну зарплату і жителів Тернопільщини сміливо можна буде називати бідними.

Віталій Попович
Джерело: Тижневик “Номер один”

Коментарі