Архив: Квітень 2016

Українські підприємці запустили власний Індекс свобод і можливостей

За 10-бальною шкалою від «-5» до «+5» у квітні він становить «-2,24».

Законопроекти для підвищення позиції України в рейтингу Doing Business

Нині на розгляді в парламенті перебувають кілька законопроектів, які можуть істотно підвищити позиції України в рейтингу Doing Business. Проте лише за умови, якщо ці законопроекти ухвалять до кінця травня. Йдеться про нормативні акти, які забезпечать реформу системи виконання судових рішень та запровадять механізм електронного судочинства (законопроекти № 2506а та № 2507а).

Реальна зарплата українців уперше за два роки почала рости

Держстат оприлюднив дані про середню заробітну платню в Україні станом на березень 2016 року. Порівняно з лютим, вона зросла на 7,3% і стала становити 4920 гривень.

На быстрое реформирование таможни рассчитывать не стоит

Проводить реформы в ГФС необходимо комплексно, заодно меняя и налоговую систему. Первым шагом должно быть нового законодательства в обоих секторах. Такое мнение «Аналитической службе новостей» (АСН) высказал председатель Комитета экономистов Украины Андрей Новак.

Україна порушує умови ЗВТ з ЄС

Збільшення Україною експортних мит ЄС на металобрухт з 10 євро до 30 євро за тонну суперечить принципам Угоди про асоціацію.

Экспортеры требуют от власти уважения

Представители 900 бизнес-структур собрались Киеве на Второй национальный форум поддержки экспорта. Они призвали власть к сотрудничеству и отмене ограничений для бизнеса.

Час — це гроші

Менше відпочиваєте — більше працюєте, більше заробляєте. Більше відпочиваєте — менше працюєте і, відповідно, менше заробляєте.

Мораторій на проведення податкових перевірок може бути скасований

Одна з останніх версій проекту меморандуму з МВФ передбачає скасування мораторій на проведення податкових перевірок платників з прибутком до 20 млн грн за попередній календарний рік.

З 1 травня зростає не тільки мінімальна зарплата, але й податки

Водночас зі зростанням мінімальної зарплати в України збільшиться й обсяг єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, тобто так звана плата у Пенсійний фонд.

Як створити дієву систему державної підтримки експорту?

26 квітня відбувся Круглий стіл щодо розробки Національної експортної стратегії України.