Архив: Березень 2019

Порядки з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН зазнають змін

ДФСУ оприлюднила проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117» (далі – проект Постанови).

Чи можна виправити помилку, допущену у звіті за формою 1ДФ?

ДФС у Київській області нагадує, що уточнений звіт форми 1ДФ подається на підставі інформації, отриманої з попередньої поданої форми і  містить лише ті рядки та інформацію, які уточнюються – це визначає п. 4.4 розд. ІV Порядку заповнення та подання  податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

Маєте декілька офісів – потрібно стати на облік у ДФСУ за кожним

Згідно з п. 63.3 ПКУ, платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Робота за сумісництвом: які права у працівника

Фахівці ГУ Держпраці у Львівській надали роз’яснення щодо роботи за сумісництвом.

З 27 березня діють нові критерії, що визначають періодичність проведення Держпраці планових перевірок

27 березня 2019 року набрала чинності постанова Кабміну від 06.03.2019 року № 223 , якою затверджено Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, заходів державного гірничого нагляду Державною службою України з питань праці (опублікована в “Урядовому кур’єрі” № 59).

6 урядових новацій, що мають покращити позиції України в рейтингу Doing Business

КМУ ухвалив постанову, метою якої є полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення позицій України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу «Doing Business».

Чому лікарняні несвоєчасно фінансуються ФСС у березні 2019 року?

Допомоги і страхові виплати, що фінансуються Фондом соціального страхування України, надаються застрахованим особам у повному обсязі. Водночас, у зв’язку із невиконанням у 2018 році плану надходження єдиного внеску та зростанням витрат на матеріальне забезпечення у зв’язку із збільшенням середньомісячної заробітної плати, можливе подовження стандартних строків перерахування коштів. Зокрема, за підсумками 2018 року середній розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 31,9%.

Увага! Оновлено план-графік документальних планових перевірок ДФСУ (станом на 26.03.2019)

ДФСУ оприлюднила оновлений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 р.

Від взаєморозуміння до соціальної злагоди

Пройшов майже місяць після проведення Круглого столу «Перспективи імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна-ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу» в межах проекту «Сприяння публічним комунікаціям в діалозі між владою та громадськістю в частині імплементації положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію в умовах децентралізації», фінансованого Міжнародним фондом «Відродження», який відбувся 1 березня в Києві. Свою оцінку надає шеф-редактор журналу «РоботодавецЬ», Заслужений економіст України, Президент ГО «Спілка орендарів і підприємців України», канд. с.-г. наук Віктор ХМІЛЬОВСЬКИЙ.

Стало відомо, скільки квартир у Києві простоюють без покупців

Наразі в столиці залишається близько 74 тис. готових до експлуатації, але не куплених квартир.