Архив: Січень 2019

НБУ врегулював питання щодо порядку відкриття та ведення рахунків клієнтів банків

Національний банк України привів у відповідність до законодавства низку питань стосовно порядку відкриття та ведення рахунків клієнтів банків.

Подання річної декларації з податку на прибуток підприємств за 2018

Податкові декларації за базовий період, що дорівнює календарному року, для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Новації в роботі держслужби зайнятості – 2019

Держпраці у Вінницькій області розповідає, що у 2019 році державна служба зайнятості продовжить змінюватися на вимогу часу та удосконалювати механізми реалізації державної політики у сфері зайнятості населення.

З 7 лютого набувають чинності понад 20 нововведень в системі валютного регулювання

 ДФС у м. Києві інформує, що з 07 лютого 2019 року набирає чинності Закон України від 21.06.2018 року № 2473-VІІІ “Про валюту і валютні операції” (далі – Закон № 2473), який є основою нової ліберальної системи валютного регулювання, яка складається із Закону № 2473 та  8 основних постанов Правління НБУ, які замінили попередню базу з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання.

Не встановили ліміт каси: яка відповідальність?

Податківці у підкатегорії 109.21 «ЗІР» нагадують, що відповідно до п. 53 розд. V Положення № 148, ліміт каси вважається нульовим, якщо установою/підприємством його не встановлено (незалежно від причин такого невстановлення).

Які звіти у 2019 році скасовано, а які – змінено? Роз’яснення від Держстату

У 2019 році відбулися такі зміни у поданні форм державних статистичних спостережень (дата та номер наказу Держстату):

Підприємства з понад 8 працівниками також подаватимуть Звіт про квоти. Вперше – вже за 2018 рік!

Мінсоцполітики своїм наказом від 23.11.2018 р. №1763 затвердило нову форму Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (їх перелік наведено в ст. 14 Закону про зайнятість). Завантажити бланк>>

Всі платники податку на прибуток за 2018 рік мають відзвітувати до 1 березня включно

Податкові декларації за базовий період, що дорівнює календарному року, для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Правила ведення трудових книжок: роз’яснення від Держпраці

Фахівці Держпраці у Луганській області  нагадали, що Порядок ведення трудових книжок визначається постановами Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» від 27 квітня 1993 року № 301 (далі – Постанова № 301) та «Про внесення змін до зразка бланка трудової книжки» від 2 березня 1994 року № 131 та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58.

Планові перевірки Держпраці 2019: до чого треба бути готовим бізнесу?

У 2019 році передбачено близько 17 тисяч планових перевірок Держпраці з таких питань: