Архив: Квітень 2019

Вітаємо з нагоди Воскресіння Христового наших читачів, друзів, колег!

Дорогі друзі! Від щирого серця вітаємо Вас з нагоди Воскресіння Христового!

Нехай Ваша душа буде багата на добро, а Великоднє свято принесе любов та  світло у Ваші домівки, родини, підприємства, громади.  Нехай Боже благословення буде запорукою миру на нашій землі, духовного
відродження України. Щастя Вам і благополуччя!

Публічні комунікації як складова модернізації соціального діалогу

Завершилося виконання Громадською організацією «Спілка орендарів і підприємців України» проекту 52974 «Сприяння публічним комунікаціям в діалозі між владою та громадськістю в частині імплементації положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію в умовах децентралізації» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Тернистий шлях від комунікацій до цивілізованого соціального діалогу

Соціальний діалог – це не просто інструмент подолання кризи, це продовження парламентської демократії, вважає керівник проекту «Сприяння публічним комунікаціям в діалозі між владою та громадськістю в частині імплементації положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію в умовах децентралізації», що реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» Громадською організацію «Спілка орендарів і підприємців України» Надія ЗАРЬКО

Що потрібно для розвитку публічних комунікацій і соціального діалогу в Україні? Практичні матеріали й корисні посилання

Пропонуємо вашій увазі матеріали, напрацьовані в рамках проекту технічного співробітництва «Сприяння публічним комунікаціям в діалозі між владою та громадськістю в частині імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна-ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу», в тому числі за підсумками круглого столу «Перспективи імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна-ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу», що відбувся 1 березня 2019 року в Києві.

І знову про діалог

В період тотального реформування соціально-трудових та соціально-економічних відносин особливого значення набуває рівень комунікації сторони роботодавців, як суттєвої складової громадянського суспільства, з владою. Хоча імплементація положень ХХІ глави Угоди про асоціацію Україна-ЄС – «Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей» – в українські реалії потребує консолідації зусиль усіх сторін соціального діалогу (СД).

НЕ ДІЛИ УКРАЇНУ НАВПІЛ або Як закон про державну мову може вплинути на бізнес та злагоду в суспільстві

Президент Спілки орендарів і підприємців України, Заслужений економіст України Віктор Хмільовський прокоментував, як закон про державну мову може вплинути на бізнес та злагоду в суспільстві

Одразу після президентських виборів Верховна Рада України повернулася до активної діяльності, яку спікер Андрій Парубій назвав реалізацією стратегічного курсу держави. Зокрема парламентарі працюють над законопроектом «Про забезпечення функціонування української мови як державної» й обіцяють прийняти його у Чистий четвер.

Увага! Мінфін оновив перелік кодів для сплати податків

Мінфін наказом від 11.03.2019 р. №104 (зареєстрований в Мін’юсті 08.04.2019 р. за №372/33343) виклав у новій редакції додаток «Перелік кодів видів сплати» до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. 

У конкурсі на посаду керівника ДФСУ переміг Сергій Верланов

Міністерство фінансів України на своїй сторінці у facebook повідомило, що 23 квітня пройшов заключний етап конкурсного відбору на очільника ДПС, який проводила Комісія вищого корпусу державної служби.

Як нарахувати компенсацію за несвоєчасно виплачену зарплату: роз’яснення Мінсоцполітики

У разі порушення встановлених строків виплати грошових доходів населення (заробітна плата, пенсії, стипендії, соціальні виплати) підприємства, установи і організації всіх форм власності мають здійснювати компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з їх несвоєчасною виплатою.

Одиниця виміру в зведеній ПН: коли зазначати «грн»?

У разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ПКУ).