Що потрібно для розвитку економіки і створення робочих місць

Share Button

Для розвитку економіки, створення нових робочих місць і розвитоку самозайнятості потрібні дешеві довгі кредити в національній валюті, – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з представниками банківського сектору.

Завдання для Уряду, підкреслив Арсеній Яценюк, – це насамперед створення робочих місць, у тому числі й через самозайнятість. Іноземні інвестори наразі вбачають ризики в інвестуванні в Україну через військову невизначеність на Донбасі: «Це означає, що ми повинні запускати внутрішні механізми розвитку економіки».

Він зазначив, що за макроекономічними прогнозами на 2016 рік, світову економіку чекає багато викликів: «Загальна економічна ситуація потребує нестандартних рішень».

Глава Уряду звернувся до представників банківського сектору поділитися своїми думками, «як забезпечити в 2016 році широку програму кредитування як для бізнесу, так і для населення, в першу чергу на самозайнятість, створення робочих місць і підприємництво».

Наразі, зазначив Глава Уряду, кредитується в основному не виробництво, а видаються переважно короткострокові кредити на споживання.

Він наголосив на необхідності «дешевих довгих кредитів в національній валюті».

Арсеній Яценюк нагадав, що коли він перебував на посаді керівника Національного банку України у 2004 році, запускалася програма довгого рефінансування: «Ці гроші йшли безпосередньо на індустрію, машинобудування – на те, щоби розвивати економіку», – звернувся він до представників банківського сектору.

«Потрібні кредити на те, щоби люди могли створювати бізнес і розвивати самозайнятість в країні», – наголосив Глава Уряду.

Коментарі