Прийняття документів щодо державних інвестпроектів триватиме до 1 березня 2016

Share Button

Цього року підготовка і відбір державних інвестпроектів в Україні відбуваються за новими правилами. Завдяки підґрунтю реформи, яке було закладене минулого року, вдалося відібрати перші 10 проектів за новою процедурою і передбачити фінансування у державному бюджеті на 2016 рік. Про це представники Департаменту залучення інвестицій розповіли під час міжнародної конференції «Управління державними інвестиціями: досвід реформування та виклики», організованої за підтримки Світового банку.

Фахівці Міністерства фінансів та Рахункової палати Молдови поділилися власним досвідом щодо управління державними інвестиціями, держнагляду за реалізацією інвестпроектів та проведення аудиту. Зі свого боку представники Мінекономрозвитку розповіли про перші вдалі кроки реформи системи управління держінвестицій і необхідність моніторингу реалізації проектів. Запровадження менеджменту капітальних інвестицій на основі результативності, оцінка прогресу проекту на основі даних – наступний етап реформи, над яким фахівці міністерства працюють з експертами Світового банку.

Прийняття документів щодо державних інвестпроектів вже розпочато, він триватиме до 1 березня 2016. Слідкуйте за інформацією на сайті Міністерства

Новий проектний цикл складається з декількох стадій. Спочатку відбувається ідентифікація проекту державних інвестицій, оформлюється його ідея, готується концептуальна записка. Далі, у разі підтримки ідеї розпорядником коштів, готується проект, який проходить експертизу: фахівці аналізують відповідність проекту вимогам, його актуальність, вплив і прогнозний ефект.

З календарем відбору держінвестпроектів можна ознайомитись тут

Наступний крок – це відбір, який з минулого року здійснює Міжвідомча комісія, до її складу входять як представники депутатського корпусу, так і представники Уряду. Проекти, які пройдуть відбір, будуть подані до включення у бюджет на 2017 рік.

Цього року відбір державних інвестпроектів в Україні відбуватиметься паралельно з бюджетним процесом, тому залишилось не так багато часу, щоб завершити підготовку проектів згідно з новими вимогами, в тому числі економічного обґрунтування і розрахунку ефективності.

Джерело: http://platforma-msb.org/

Коментарі