Як ДФС перевірятиме юросіб у 2016 році

Share Button

ДФС  повідомила, що відповідно до пп. 78.1.1 ПКУ(у редакції Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII) із 01.01.2016 р. можливість проведення документальних позапланових перевірок залишена тільки для перевірок із питань дотримання валютного й іншого законодавства, не врегульованого ПКУ.

При цьому ДФС наполягає, щоб підпорядковані йому органи проводили перевірки виходячи з наступних тез:

у разі отримання контролюючим органом податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків податкового законодавства, організацію та проведення документальних позапланових перевірок доцільно здійснювати на підставі пп. 78.1.4 ПКУ (виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, у якому зазначено про виявлену недостовірність даних, і відповідну декларацію протягом 10 робочих днів із дня отримання запиту).

Водночас органам ДФС необхідно забезпечити:

  • здійснення належного аналізу отриманої податкової інформації;
  • проведення аналізу впливу податкової інформації на достовірність даних, що містяться у відповідних податкових деклараціях;
  • оформлення належним чином і направлення з дотриманням вимог п. 73.3 та пп. 78.1.4 ПКУзапитів платникам податків із зазначенням підстав для їх надіслання, інформації, яка містить дані про виявлені факти, що підтверджують недостовірність даних декларацій, переліку інформації та документів, які необхідно надати, тощо.

http://www.interbuh.com.ua/

Коментарі