Оприлюднено звіт зловживань правоохоронців в сфері бізнесу

Share Button

Рада бізнес-обмудсмена оприлюднила системний звіт, який присвячено аналізу проблеми зловживань повноваженнями з боку правоохоронних органів, які здійснюють тиск на вітчизняний бізнес.

У звіті йдеться про масштабність цієї проблеми, серед іншого, це підтверджується тим, що станом на 1 лютого 2016 року, із 621-ої отриманої Радою скарги, 112 (або 18%) скарг містять претензії щодо різних зловживань з боку органів досудового розслідування та органів прокуратури.

В документі розглядається типологія таких зловживань, яка базується на власному практичному досвіді Ради бізнес-обмудсмена. Кожен з типів таких зловживань розглянуто шляхом опису суті відповідної проблеми (з посиланням на конкретні справи, з якими стикалися в практичній роботі), та шляхом  підготовки переліку конкретних рекомендацій, спрямованих на мінімізацію виникнення таких зловживань в майбутньому.

Звіт містить аналіз наступного:

–  практики безпідставного початку досудового розслідування кримінальних проваджень;

–  необґрунтованої відмови у відкритті кримінальних проваджень;

– неефективності (затягування) досудового розслідування, що, як правило, полягає в бездіяльності органів досудового розслідування та неналежному нагляді органів прокуратури у кримінальних провадженнях, які тривають роками;

–  комплексний  аналіз різних типів зловживань, які вчиняються на стадії досудового розслідування.

Ознайомитися із Системним звітом«Зловживання повноваженнями з боку правоохоронних органів у їх стосунках з бізнесом» можна за посиланням

Джерело: http://zib.com.ua

Коментарі