Мінсоцполітики хоче підвищувати соцстандарти більше і частіше

Share Button

Соціальні стандарти в Україні в 2016 році будуть підвищуватися мінімум двічі. Якщо бізнес вийде з тіні”, влада зможе робити це частіше і на великі відсотки. Про це заявив міністр соціальної політики України Павло Розенко.

“У бюджеті Пенсійного фонду України, як і в Державному бюджеті України, закладено підвищення пенсій і соціальних стандартів з 1 травня 2016 року, а також з 1 грудня 2016 року. В цілому, у 2016 році відбудеться підвищення соціальних стандартів на 12,5%”, — зазначив Розенко.

За словами глави Мінсоцполітики, уряд робитиме все для того, щоб соціальні стандарти в Україні підвищувалися, і змогли хоч якось нівелювати інфляційні процеси.

“Якщо ми побачимо, що Держбюджет, бюджети Пенсійного фонду за рахунок легалізації економіки та бізнесу в 2016 році будуть отримувати додатковий ресурс, то ми його будемо використовувати для збільшення соцстандартів. Нам хотілося б, щоб рівень інфляції був значно нижчий рівня підвищення соціальних стандартів, у зв’язку з тим, що два попередні роки було навпаки: соціальні стандарти фактично не індексувалися, не підвищувалися, а рівень інфляції в країні був дуже високим. Тому сьогодні, при зростанні економіки і зменшенні інфляції, ми повинні перейти на іншу формулу: соціальні стандарти повинні випереджати інфляційні процеси”, — заявив Розенко.

Як підкреслив міністр, тільки детінізація бізнесу, заробітних плат і зайнятості зможе підняти українську економіку і дасть можливість підвищувати соціальні стандарти в країні частіше.

“Податки та єдиний соціальний внесок сьогодні в Україні є найнижчими в Європі… Уряд пішов назустріч бізнесу і знизив податковий тиск, тепер ми чекаємо відповідної реакції. Зробимо все можливе, щоб зробити більш агресивним підняття соціальних стандартів в Україні. Тому що розуміємо, що основа економічного успіху України — в тому числі і в підвищенні купівельної спроможності українців”, — підсумував Павло Розенко.

Джерело: Обозреватель

 

Коментарі