Скільки коштує година роботи в США та в Україні

Share Button

Мінімальний розмір оплати праці (МРОП), встановлений на федеральному рівні в США, становить зараз $7,25 (близько 190 гривень) за годину. Цей рівень не змінювався більше шести років, однак Каліфорнія може стати першим штатом Америки, де цей показник може бути підвищений, а слідом за ним — і по всій країні.

В Україні ж такого поняття, як МРОП не існує, проте журналісти шляхом простих підрахунків визначили, що українці заробляють за годину мінімум $0,32 — це в 23 рази менше, ніж американці.

Так, в Україні мінімальна зарплата на сьогоднішній день становить 1378 гривень (за курсом НБУна 29.03.16 26,3 грн/$ — $52,4), а середня кількість робочих годин на місяць — 160. Виходить, що за одну годину роботи українці заробляють мінімум $0,32.

Цікаво, що в “обмінній” гривні праця виявляється дещо дешевшою — 8,46 грн/год, а якщо не проводити розрахунки в доларах, дохід працівника за 60 хвилин оцінюється в 8,6 гривень.

В Україні, як відомо, в 2016 році заплановано підвищення рівня мінімальної зарплати на 12%, воно буде проходити в три етапи.

Водночас плани Кабінету міністрів щодо зростання соцстандартів на найближчі кілька років абсолютно невідомі, бо немає довгострокової стратегії соціального захисту українців.

А ось в американському штаті Каліфорнія мінімальний розмір оплати праці (МРОП) буде підвищено на законодавчому рівні в півтора рази — до $15 на годину для працівників великих підприємств в 2022 році, а для невеликих компаній — у 2023 році.

Губернатор Каліфорнії Джеррі Браун оголосив про досягнуту угоду між законодавцями та профспілковими лідерами. “Я сподіваюся, що те, що відбувається в Каліфорнії, не залишиться в межах нашого штату і пошириться на всю іншу частину країни”, — заявив він.

В даний час МРОП в Каліфорнії становить $10 на годину. У разі схвалення закону мінімальна зарплата буде підвищена до $15 на годину для працівників великих підприємств в 2022 році, а для невеликих компаній — у 2023 році.

 

Джерело: http://news.finance.ua

Коментарі