Платники єдиного податку I і II груп мають право на щорічну «податкову відпустку»

Share Button

Головне управління ДФСУ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку 1 і 2 груп, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу УКРІНФОРМ у вигляді заяви в довільній формі.

Щоб уникнути порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву про період щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву про термін втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного.

Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками ЄСВ. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки або хвороби. Тому єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності або фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.

Коментарі