Що змінилося в українській економіці від Угоди про асоціацію – дослідження

Share Button

17 травня 2016 року було презентовано публікацію  «Впроваджуючи Угоду про асоціацію Україна-ЄС: перші уроки, наслідки, практики використання».

Доповідь, представлена українськими експертами, являє собою спробу ґрунтовного, цілісного аналізу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (УА) як інноваційного нормативно-правового документу та явища міжнародного права, що впливатиме на всі значущі регуляторні сфери в Україні.

В публікації автори висвітлили основні моменти впровадження УА як найбільшого міжнародно-правового документу за всю історію України та комплексні наслідки набуття чинності УА з 1 січня 2016 року через механізм тимчасового застосування у частині, що стосується економіки та торгівлі.

Згідно висновків авторів доповіді, в економічному аспекті станом на квітень 2016 року, можна говорити про певні початкові економічні підсумки застосування положень УА.

Відбувається поступова переорієнтація торговельних потоків на ЄС. У 2015 році торгівля товарами та послугами з ЄС складала 37% загального обсягу торгівлі, що є найвищим показником за історію спостережень. У першому кварталі 2016 року цей показник продовжив зростання.

Протягом 2014-2015 років експорт товарів, щодо яких діють тарифні квоти, фактично не обмежувався лише обсягами квот. Це дає підстави сподіватись, що часткова лібералізація сприятиме завоюванню ринку, а не стане бар’єром на шляху експорту.

Публікація містить в собі як суто аналітичну частину, що стосується політики і права, економіки, так і набір порад і рекомендацій, що базується на вивченні технологій включення в європейський ринок, адаптованих до українських реалій. Її присвячено викликам і механізмам впровадження Угоди, аналізу її перших наслідків та допомозі українському бізнесу, перед яким відкриваються нові можливості, що потребують специфічних знань та оволодіння інструментарієм виходу на найбільш платоспроможний і конкурентний ринок у світі, яким є ринок Європейського Союзу.

На заході також був присутній Віктор Хмільовський, президент Спілки орендарів і підприємців України. На його думку, вкрай важливо залучити до реалізації Угоди як експертно-аналітичні центри, так і органи державної влади, бізнесові інститути  громадянського суспільства особливо ті, які мають членські організації роботодавців і підприємців, адже економіку розвивають бізнес. І саме тут потрібно єднати зусилля.

Коментарі