ДФС врегульовує повернення помилково та/або надмірно сплачених сум податків

Share Button

У Державній фіскальній службі опрацювали питання щодо повернення платникам податків помилково та/або надмірно сплачених сум грошових зобов’язань, зокрема, внесення змін до митної декларації у частині повернення митних платежів, у тому числі у зв’язку зі скасуванням рішення митного органу.

Це було здійснено відповідно до наданих доручень Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляє Урядовий портал.

Фіскальна служба підготувала рекомендації щодо дій митниць ДФС під час повернення надмірно сплачених митних платежів після скасування судом рішення про коригування митної вартості товарів.

Окрім того, як йдеться у повідомленні, наразі в ДФС перебуває на погодженні проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка врегулює це питання.

Для удосконалення автоматизованої системи ризиків з урахуванням стандартів ЄС підготовлено проект Стратегії розвитку системи управління ризиками, яка використовується митницями для визначення форм та обсягів митного контролю. Також розроблено план заходів з реалізації цієї Стратегії.

Разом з тим, фіскальна служба внесла зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів ДФС при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Відтепер у разі виявлення порушень податкового, валютного чи іншого законодавства, за якими сума завданої державі шкоди є достатньою для притягнення до кримінальної відповідальності, кримінальні справи порушуватимуться після остаточного закінчення всіх адміністративних процедур та судового оскарження. При цьому терміни передачі матеріалів – протягом 20 робочих днів, наступних за днем узгодження прийнятих за їх результатами податкових повідомлень-рішень.

Також у повідомленні зазначається, що ДФС удосконалила процес подання електронної звітності. Для цього спрощено процес укладання Договору про визнання електронних документів, запроваджено новий електронний сервіс «Управління ЕЦП» та модернізовано «Електронний кабінет платника податків».

Окрім того, у Державній фіскальній службі утворено Дисциплінарну комісію, яка визначатиме ступінь вини, характер і тяжкість вчиненого дисциплінарного проступку державного службовця.

Джерело: zik.ua

Коментарі