Посол ЄС дав Україні п’ять порад стосовно реформ

Share Button

Посол Європейського союзу Ян Томбінський, який завершає свою місію в Україні, назвав п’ять ключових напрямків, які повинні бути пріоритетними для подальшого розвитку України.

По-перше, за його словами, українці повинні серйозно поставитися до децентралізації. “Ключове питання, що стоїть перед країною – децентралізація. Навіть якщо відійти від конституційних змін. Треба зробити, щоб люди відійшли від згубної звички до вертикалі влади, коли всі чекають вказівку зверху. Люди повинні брати на себе повноваження, повинні бути проектно-орієнтованими”, – зазначив він.

Другим завданням для країни він назвав боротьбу з корупцією. “Ви повинні серйозно ставитися до питання боротьби з корупцією. Корупція – це не тільки питання виведення грошей із держави, це щось більше схоже на ментальну хворобу. Це проблема, яка починається в голові, а не в кишені. Це питання етики, ставлення до того, що ви є громадянами”, – сказав Томбінський.

На третє місце посол поставив політичну реформу в Україні. “Має відбутися реформа виборчого кодексу і політичної системи. Система повинна бути змінена таким чином, щоб зробити політиків підзвітними, щоб щось залежало від того, чи виконують вони свої обіцянки. Через відсутність такої системи вибори не призводять до змін на краще. І саме тому у вас немає справжньої партійної системи – це групи людей, які орієнтуються на лідера”, – заявив Томбінський.

“Четверте – це активізація економіки, зі збільшенням ваги малого і середнього бізнесу”, – заявив він. До цього пріоритету посол, зокрема, зарахував дерегуляцію, боротьбу з монополіями й ефективне використання зони вільної торгівлі з ЄС.

“І п’яте – ви повинні посилити внутрішньоукраїнський діалог. Повинне бути примирення українців з українцями. Країні вкрай необхідна внутрішня інтеграція – і це те, чого не досягти жодними законами. На жаль, цьому питанню зараз приділяється занадто мало уваги”, – вважає Томбінський.

Джерело: platforma-msb.org

 

 

Коментарі