Податок на виведений капітал запроваджується з 1 січня 2018 року.

Share Button

Національна рада реформ України підтримала ініціативу ряду ділових організацій щодо введення податку на виведений капітал з 1 січня 2018 року.

Як повідомила прес-служба Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що в перехідних положеннях до проекту Податкового кодексу повинна з’явитися норма про те, що Кабінет міністрів бере зобов’язання ввести податок на виведений капітал замість податку на прибуток з 2018 року.

За її словами, дане рішення підтримав президент і ряд народних депутатів. Пропозицію буде передано в уряд на затвердження, а далі – до парламенту.

Як повідомили в УСПП, зазначена норма ініційована багатьма бізнес-об’єднаннями.

“Ділова спільнота переконана: це дозволить уникнути подвійної бухгалтерії, дискредитації в податках, забезпечить рівність підприємців перед законом і можливість інвестувати за рахунок власного капіталу. Головна ідея – оподаткуванню підлягають тільки ті кошти, які виводяться з бізнесу: виплата дивідендів за ставкою 15% та ін.. При цьому кошти, які реінвестуються в бізнес, і прибуток, який залишається в обороті підприємств, не оподатковуються”, – сказано в повідомленні.

Як зазначається, Нацрада реформ затвердила підготовлений Міністерством фінансів спільно з громадськими експертами проект змін до Податкового кодексу, який передбачає введення єдиного реєстру по відшкодуванню ПДВ, перегляд системи електронного адміністрування та ін. Документ повинен бути затверджений на засіданні Кабміну і переданий до Верховної Ради.

Як повідомлялося, з ініціативою введення податку на виведений капітал з 1 січня 2018 року раніше виступив ряд ділових організацій, серед яких УСПП, запропонувавши покласти його в основу оновленої і реформованої податкової системи.

Джерело: businessua.com

Коментарі