ДФСУ про відкриття та закриття рахунків платників податків у банках 

Share Button

У разі встановлення статусу клієнта як платника податків фінансова установа надсилає повідомлення про відкриття або закриття рахунків самозайнятої особи до органу контролю, в якому обліковується така особа

ДФСУ у листі від 11.04.2017 р. № 7470/6/99-99-08-02-01-15 нагадує, що банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків-юридичної особи, у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.

Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів затверджений наказом Мінфіну від 18.08.2015 р. № 721.

Водночас п. 69.7 ПКУ передбачено обов’язок фізосіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, в яких такі особи відкривають рахунки.

Враховуючи це, ДФС повідомляє: у разі встановлення статусу клієнта як платника податків фінансова установа у разі відкриття/закриття рахунків клієнта надсилає повідомлення про відкриття або закриття усіх рахунків платника податків – самозайнятої особи до контролюючого органу, в якому обліковується такий платник податків.

Джерело: https://news.dtkt.ua/

 

Коментарі