Уряд послабив тиск контролюючих органів на бізнес в рамках третього “Дерегуляційного дня”

Share Button

Сьогодні, 24 травня, в Кабінеті Міністрів України за ініціативи Мінекономрозвитку та Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва відбувся черговий “Дерегуляційний день”

“Продовжуючи реформу дерегуляції та розвитку підприємництва, Мінекономрозвитку представило на розгляд Кабінету Міністрів пакет змін з 9 проектів”, – пояснює Степан Кубів. – “Результатом Дерегуляційного дня стала лібералізації системи державного нагляду (контролю), яка дозволить скоротити кількість контактів органів контролю та бізнесу та суттєво зменшити корупційні ризики”.

Так, зокрема, на пропозицію Мінекономрозвитку Уряд схвалив запровадження публічної інтегрованої бази перевірок, а саме Порядок функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю). Це зробить діяльність контролюючих органів більш прозорою, прогнозованою та підзвітною. Ця система зможе забезпечити доступ громадськості, суб’єктів господарювання, органів державної влади, органів місцевого самоврядування до відомостей про заходи державного нагляду (контролю) з використанням мережі Інтернет. Відтепер органи державного нагляду (контролю) зобов’язані будуть не пізніше 15 жовтня року, внести відомості щодо запланованих заходів державного нагляду (контрою), а 17 жовтня система автоматично оприлюднюватиме проект плану комплексних заходів державного нагляду (контролю).

Також Уряд схвалив методику, за допомогою якої органи контролю зможуть визначати допустиму частоту перевірок бізнесу. Така методика забезпечить єдиний підхід до розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю).

Уряд також ухвалив Порядок здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю). Порядок встановлює процедуру проведення планових заходів контролю комплексно, тобто одночасно всіма контролюючими органами.

“Ми очікуємо, що ці рішення  дозволять скоротити кількість контактів органів контролю та бізнесу на 15-30%, а нова методика дозволить перейти до системи перевірок бізнесу заснованій на менеджменті ризиків”, – пояснив у своєму виступі перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Крім того, Уряд надав право Мінекономрозвитку та Державній регуляторній службі проводити моніторинг за дотриманням контролюючими органами основних норм Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”. Це рішення дозволить підсилити захищеність бізнесу від контролюючих органів шляхом залучення Мінекономрозвикту та ДРС до перевірок за ініціативою підприємства.

Уряд також вдосконалив процедуру подання документів в електронній формі до органу ліцензування. Згідно з рішенням, встановлюється уніфікована процедура – електронні документи (або скан-копії у форматі PDF) подаються до органу ліцензування через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи органів ліцензування. Надані в електронній формі документи більше не потрібно дублювати на паперових носіях.

Крім того, Уряд ухвалив рішення про відкриття публічного доступу до інформації про містобудівну документацію через новий веб-сервіс на сайті Мінрегіонбуду. Це рішення дозволить отримати відомості про містобудівну документацію за кілька хвилин, оперативно визначити перспективну територію для інвестування. Інформація буде доступна по 29,5 тис. населених пунктів.

В результаті Дерегуляційного дня Кабінет Міністрів також ухвалив Стратегію розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року. Її реалізація сприятиме закріпленню системного підходу до формування і реалізації державної політики у цій сфері та створенню сприятливих умов для розвитку конкурентоспроможного малого і середнього бізнесу (МСБ).

Коротко про рішення на користь бізнесу у презентації: http://bit.ly/2qUVAxm

Докладніше про Стратегію розвитку МСП: http://bit.ly/2qj4N0z

Коментарі