Національний банк спрощує для бізнесу інвестування за кордон

Share Button

Національний банк України продовжує лібералізацію умов інвестування за кордон завдяки поступовій стабілізації ситуації на валютному ринку та у відповідності до Концепції нового валютного регулювання. Чергове послаблення антикризових обмежень стосується порядку здійснення юридичними особами інвестицій за кордон.

По-перше, бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до 2 млн. дол. США в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік. Досі ліміт загальної суми таких операцій становив 50 тис. дол. США за один календарний місяць.

По-друге, Національний банк встановив різні вимоги для отримання ліцензій залежно від суми інвестиції за кордон. Якщо розмір інвестиції є меншим 50 тис. дол. США, то діятимуть спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Крім заяви, достатньо буде надати декілька інших документів залежно від виду інвестиції та типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об’єкта інвестиції тощо).

У той же час, для інвестицій у сумі понад 50 тис. дол. США запроваджується розгорнутий перелік документів, який допоможе Національному банку запобігти викоританню валютних ліцензій для схемного відтоку капіталу. Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб’єктів інвестиційної операції тощо.

Такі кроки дозволять покращити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності, і, разом з тим, не сприятимуть проведенню економічно необґрунтованих операцій з виводу коштів за межі України.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління № 51 від 08 червня 2017 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”. Вони набирають чинності з 12 червня 2017 року.

Джерело: https://bank.gov.ua

Коментарі