Уряд вніс у ВР законопроект про єдиний рахунок для сплати податків

Share Button

У парламенті зареєстровано урядовий законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (№7035). Текст законопроекту оприлюднений на офіційному сайті Верховної Ради України.

“Основною метою законопроекту є спрощення процедури розрахунків платників податків з бюджетами через запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім сплати податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального”, – зазначається в пояснювальній записці, що супроводжує документ.

Законопроект, зокрема, передбачає “запровадження системи сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального), єдиного соціального внеску через електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою на центральному рівні Державної казначейської служби”.

Для реалізації норм цього законопроекту передбачаються додаткові витрати з Державного бюджету для перебудови програмного забезпечення ДФС, що становитимуть 1,5 млн грн, та для придбання серверного обладнання та налагодження телекомунікаційного зв’язку – 42,7 млн гривень.

Запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, на думку його ініціаторів, дозволить спростити сплату податкових платежів, зменшити кількість помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платником та підвищить рівень відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.

 

http://www.unn.com.ua.