Що чекає на українців, які заборгували за комуналку

Share Button

Напередодні початку опалювального сезону, українців стали залякувати судами і арештом майна через несплату рахунків за комуналку.

Як повідомляють в комунальних службах, ситуація з боргами катастрофічна. Так, тільки в Києві за опалення заборгували 1,35 млрд гривень.

Найбільші боржники по теплу – споживачі Святошинського та Деснянського районів, а за електроенергію – Дарницького, Святошинського та Солом’янського районів.

“Ми змушені надсилати боржникам повідомлення і звертатися до суду. Адже якщо нам не платять, ми, в свою чергу, не можемо розплатитися за газ з “Нафтогазом”, внаслідок чого можуть виникнути перебої з опаленням”, – стверджують в “Київенерго”.

Так, на сьогоднішній день у судах вже розглядається більше тисячі справ боржників, щодо яких винесено 645 постанов про стягнення заборгованності.

Юристи відзначають, що заплатити за рахунками доведеться. У разі, якщо споживною згоден з суммойв платіжці, він може подати на перегляд, але якщо суд визнав цифри законними – змусять платити.

Якщо у киян немає грошей оплатити борги, то суд може накласти арешт на їх рухоме і нерухоме майно.

 

«Відповідно до Закону про виконавче провадження, спочатку накладається арешт на рухоме майно. Тобто забирають все, що можна винести: меблі, аудіо – і відеоапаратуру, ванни, унітази, навіть можуть зняти розетки. Закон тільки забороняє забирати холодильник, нижню білизну, комплект зимового одягу, дитячі речі, консервацію і домашні тапочки, якщо смороду стоптані на 50%», – пояснюють адвокати.

 

Раніше держкомітет статистики оприлюднив дані про збільшення цін в Україні протягом 2017 року. Тарифи на житлово-комунальні послуги підвищилися в середньому на 8,4%. Найбільше від зростання тарифів постраждали жителі Івано-Франківської та Миколаївської областей (підвищення більш, ніж на 12%), також значне зростання відзначається в Одеській області – понад 11%.

 

http://uagolos.com/sho-chekaje-na-ykrajinciv-iaki-zaborgyvali-za-komynalky/