Промислово-дерегуляційний Кабмін: що зміниться для українського бізнесу?

Share Button

За ініціативи Мінекономрозвитку Уряд скасував близько 300 урядових актів, які давно вже були неактуальними і лише створювали зайвий тиск на бізнес; ухвалив низку рішень на підтримку української промисловості.

18 грудня відбулося засідання Уряду, присвячене покращенню бізнес-клімату та розвитку промисловості в Україні. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку України.

Уряд спрощує розміщення іноземних організацій в Україні.

Представництва іноземних фірм та банків більше не будуть змушені погоджувати питання, пов’язані з придбанням, перебудовою чи орендою приміщення, з Генеральною дирекцією по обслуговуванню іноземних представництв. Якщо іноземне підприємство та фінансова установа хоче купити нерухомість в Україні, зможе це спокійно робити без зайвої дозвільної роботи. Це ще більше відкриє Україну для міжнародних партнерів і сприятиме залученню інвестицій”, – прокоментував рішення Уряду Перший віце-прем’єр міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Уряд також запропонує Президентові України скасувати Указ №436 та Укази, якими вносяться зміни до нього. Сьогодні, всупереч статті 133.3 Податкового кодексу України, податківці систематично штрафують підприємців за порушення норм Указу Президента №436 “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”. Відтак, в разі втрати чинності Указу Президента №436 будуть скасовані штрафи за:

  • перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах,
  • неповне оприбуткування готівки у касах,
  • витрачання готівки з виручки, отриманої від реалізації продукції та інших касових надходжень на виплату заробітної плати,
  • перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки,
  • проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа,
  • використання одержаних в банку готівкових коштів не за цільовим призначенням.

Уряд підтримав пропозицію Мінекономрозвитку скасувати необхідність проведення переоцінки запасів корисних копалин кожні 5 років. До сьогодні усі надрокористувачі зобов’язані були проводити державну оцінку запасів родовищ корисних копалин через кожні 5 років експлуатації ділянки надр, незалежно від зміни кількісних показників запасів вуглеводнів. Монопольним правом на таку оцінку користувалася Державна комісія України по запасах корисних копалин. Відтак, скасування такої норми дозволить зменшити витрати бізнесу.

Крім цього, Кабмін лібералізував умови використання касових апаратів. Тепер касові апарати буде обов’язково використовувати лише у тому випадку, якщо річний обсяг розрахункових операцій перевищує 500 тис. грн.

Кошти, які малий бізнес змушений витрачати сьогодні на придбання касових апаратів, необґрунтовані. При цьому він повинен не лише їх придбати, а й систематично звітуватися, витрачаючи й без того обмежені ресурси на заповнення папірців. Це неефективно, тому ми вирішили підняти річний ліміт для операцій без касових апаратів до 500 000 грн За підрахунками Офісу ефективного регулювання економія від цього рішення для однієї компанії становитиме 22 735 грн, а для економіки України в цілому – 34 млн грн”, – зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Щоб забезпечити українські підприємства хімічної промисловості сировиною, Уряд  розширив переліки компаній (додав 8 нових), які отримують квоти на отримання та ввезення сировини (таких речовин як толуол, ксилол, сольвент, тощо) без сплати акцизу, та створив перелік підприємств, які отримують квоти на отримання та ввезення уайт-спіриту без сплати акцизу.

Нарешті, Уряд удосконалив механізми розмитнення товарів у портах, щоб пришвидшити контрольні процедури та мінімізувати людський фактор у цьому процесі. Раніше за відсутності попередньо поданої електронної інформації про товари на борту судна, порт не дозволяв судну закордонного плавання заходити до своєї акваторії. Відтепер за відсутності інформації про товари в електронному вигляді буде заборонене лише вивантаження товарів. Вивантаження дозволятиметься через 24 години після надання такої інформації.
Більше про промислово-дерегуляційний Кабмін шукайте в презентації: http://bit.ly/2zkc2wV

Коментарі