В Україні впорядкують роботу лотерей

Share Button

Степан Кубів наказав вжити невідкладних заходів щодо впорядкування лотерейної діяльності в Україні Міністерству фінансів, Міністерству юстиції, Державній регуляторній службі та Антимонопольному комітету.

Про це йдеться в повідомлення прес-служби Мінекономрозвитку.

Кубів підписав протокол за підсумками наради, що відбулась 16 лютого. З  ним можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2oftOf9

Згідно з документом, Мінфіну та Міністерству юстиції потрібно до 23 лютого погодити опрацьований проект ліцензійних умов провадження лотерейної діяльності в Україні з Державною регуляторною службою та Антимонопольним комітетом. А у  разі потреби – провести узгоджувальну нараду за участі заінтересованих органів.

Учасникам наради Кубів також доручив забезпечити виконання показників надходжень до держбюджету у 2018 році та вжити заходів для комплексного врегулювання проблемних питань ринку лотерей шляхом супроводження відповідного урядового законопроекту № 4663 у Парламенті.

“За даними Мінфіну за 2017 рік один з операторів зібрав ставок на більш як 307 млн грн, а сплатив податків на 13 млн грн. Другий оператор зібрав ставок на 0,4 млн грн, податків не сплатив взагалі. Обидва користуються пробілами у законі 2012 року і продовжують працювати навіть попри санкції Ради національної безпеки і оборони”, – наголосив Степан Кубів.

Степан Кубів нагадав, що у вересні 2012 року закон “Про державні лотереї” дозволив 4-м компаніям працювати операторами лотерей, навіть після того як у 2015 році згідно з рішенням Ради національної безпеки та оборони дві з цих компаній перебувають під персональними (економічними) санкціями.

“Майже 2 роки (від 13 травня 2016 року) як Уряд вніс у Парламент проект закону №4663 для детінізації ринку азартних ігор та забезпечення доходами Держбюджету України. У Парламенті навіть створили спеціальну робочу групу, але процес не рухається”, – підкреслив Степан Кубів,

Він зауважив, що для унормування ринку азартних ігор, Міністерство фінансів розробило проект спеціальних ліцензійних умов, які мають принаймні забезпечити надходження коштів до Держбюджету, але документ і досі перебуває на погодженні в низці держорганів, серед яких Антимонопольний комітет України.

“АМКУ варто застосувати державницький підхід до цього питання: зараз формально існує конкуренція на ринку. Але вона тільки захищає нелегальну роботу двох операторів, які ще й перебувають під санкціями. Звісно, вони будуть виступати “проти” прийняття ліцензійних умов. Бо ці умови змусять їх платити податки до Держбюджету. Тому закликаю – дайте конструктивні пропозиції, щоб Уряд міг прийняти ліцензійні умови”, – наголосив Степан Кубів.

Степан Кубів також додав, що з чинних механізмів контролю операторів лотерей найбільш доцільним є централізований контроль. Він передбачає держконтроль на стороні оператора кожної транзакції від будь-якого розповсюджувача до точки продажу. Цей вид дозволяє отримувати інформацію про роботу оператора на різних стадіях роботи та у режимі реального часу через багаторівневий та прозорий механізм контролю. Наприклад, через унікальний код транзакції чи інші аналогічні механізми контролю.

“Звісно, вирішити проблему цілком можна тільки через зміни до закону, однак зараз ми можемо разом напрацювати рішення, яким почати вирішення проблеми та забезпечити додаткові кошти до бюджету країни”, – зазначив Степан Кубів.

Коментарі