Чи має право роботодавець визначати банківську установу для перерахування зарплати працівнику?

Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» за особистою письмовою згодою працівника виплата зарплати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. Тож банківську установу для перерахування зарплати визначає працівник, а не роботодавець. 

Законодавством забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю зарплатою, крім випадків, передбачених законодавством, про що зазначено у ст. 25 Закону України «Про оплату праці».

Повідомити керівника підприємства про банківську установу, визначену працівником для отримання зарплати, можна письмово, шляхом надання відповідної заяви або направлення рекомендованим листом.

За матеріалами ГУ Держпраці у Миколаївській області

Коментарі

kazmetal l.com