Порошенко підписав закон про зміни до Податкового кодексу: що чекає на українців

Share Button

Президент України Петро Порошенко у понеділок, 10 грудня, підписав законопроект №9260, який передбачає зростання акцизів на сигарети, податку на викиди в атмосферу і зниження суми безмитних посилок.

Як повідомила прес-служба глави держави, документ вносить низку змін до Податкового кодексу. Зокрема в найближчому майбутньому в Україні підвищать акциз на сигарети.

Крім запланованого підвищення акцизу на сигарети на 20% на рік Кабмін підніме акциз ще й на рівень інфляції. У 2019 році інфляція, за даними НБУ, складе 6,3%, у 2020-му — 5%. В результаті до 2024 року акциз зросте приблизно на 125%. Його розмір складе близько 3600 грн за 1000 сигарет. З огляду на структуру ціни, пачка до цього часу може коштувати більше 100 грн.

Водночас наступного року сигарети преміум-класу, які наразі продають по 43-45 грн, подорожчають майже до 50 грн. Акциз підвищать двічі — у січні і липні. В результаті його розмір для сигарет з фільтром зросте на 3,5 грн за кожну пачку.

Крім того, з січня наступного року ставки на видобуток нафти і газового конденсату підвищать на 2%. Якщо поклади — від 5 км, ставка складе 16% (було 14%), якщо глибина менше 5 км — 31% (наразі 29%). При цьому з 8 до 8,8% збільшили рентну ставку на видобуток залізної руди,на використання лісових ресурсів — на 50%.

Також закон передбачає удосконалення контролю за обігом палива, що дозволить збільшити надходження відповідного податку.

Збільшили екоподаток. За викид CO2 наразі підприємства платять 0,4 грн за тонну, а за новими правилами платитимуть вже 10 грн за тонну.

Також до 2022 року продовжили пільгу на ввезення електрокарів — звільнили від сплати ПДВ і акцизів.

Змінили правила для посилок. Стягнення ПДВ проводитимуть з ввезених в Україну товарів, вартість яких перевищує еквівалент €100. Операторів поштового зв’язку та експрес-перевізників пропонують визнати податковими агентами. Цю норму мають намір вводити з перехідним періодом: з 1 січня по 30 червня 2019 року — для товарів сумарною вартістю в еквіваленті понад €150, після завершення цього терміну — €100.

При цьому на етиловий спирт, який використовується для виробництва харчового оцту, косметичної продукції та продукції техпризначення, повністю знімається податок.

За матеріалами  OBOZREVATEL

Коментарі