На скільки зростуть зарплати та прожитковий мінімум у 2019 році

Share Button

З 1 січня 2019 року наберуть чиності законодавчі зміни, схвалені Верховною Радою 23 листопада. Відповідно до них, слід очікувати підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму.

  • Мінімальна зарплата має зрости на 450 грн. Тепер вона складатиме 4173 грн у місячному розмірі, і 25,13 грн — у погодинному.
  • Прожитковий мінімум виросте на 9,4%. У 2019 році  його запланували підвищувати двічі: з 1 липня до 1936 грн, а з 1 грудня — до 2027 грн. Зараз прожитковий мінімум становить 1853 грн.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям наступного року не має перевищувати 75% рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

Крім того, Міністерству соціальної політики виділять 20 млрд грн на надання пільг і субсидій готівкою. Субсидії на рахунках у держбанку з 1 січня почнуть отримувати ті, хто звернеться за допомогою вперше. Пізніше субсидії виплачуватимуть готівкою і для інших одержувачів.

За іншою програмою, місцевим бюджетам направлять 35,095 млрд грн на виплату допомоги з “комуналки”.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що не підпише бюджет, у якому загальна сума фінансування субсидій 2019-го збігається з витратами минулого року. При цьому тарифи на газ, опалення та гарячу воду зростуть. Але у Кабінеті міністрів запевняють, що виплата субсидій стане більш адресною, а доходи українців ростимуть, що і компенсує різницю.

За матеріалами Gazeta.ua

Коментарі