Як змінилися ставки рентної плати у 2019 році

Share Button

Офіс великих платників податків ДФСУ повідомляє, що Законом №2628були внесені до ПКУ зміни, зокрема щодо ставок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Починаючи з 01.01.2019 не оподатковують рентною платою урановмісні корисні копалини, видобуті на стадії геологічного вивчення на підставі спеціальних дозволів, отриманих після 1 січня 2018 року (новий п. 252.4.9 ПКУ).

Крім того, зросли ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Зокрема, це стосується видобутку нафти з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м, – підвищення ставки з 29% до 31%, з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м, – з 14% до 16%.

При цьому рентну плату за видобуток конденсату зменшено: для покладів на глибині до 5000 м – із 45% до 31%, а з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м, – з 21% до 16%.

Також протягом усього 2019 року до ставки рентної плати за користування надрами для видобування залізної руди застосовуватимуть коефіцієнт 1,1 (п. 252.20 ПКУ).

Разом з тим, зміни до п. 252.20 ПКУ, внесені пп. 2 п. 44 розд. І Закону №2245, у частині зменшення ставок рентної плати на газовий конденсат також набирають чинності з 01.01.2019 р.

Починають застосовуватись ставки рентної плати:

природний газ, видобутий із нових свердловин з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів (крім природного газу, видобутого під час виконання договорів про спільну діяльність)12,00
природний газ, видобутий із нових свердловин з покладів, які повністю або частково залягають на глибині понад 5000 метрів (крім природного газу, видобутого під час виконання договорів про спільну діяльність)6,00

В умовах дії угоди про розподіл продукції для нафти та конденсату, видобутих у межах території України, континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони України, рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин справляється із застосуванням ставки у розмірі 2% вартості товарної продукції гірничого підприємства, а для газу природного, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, газу (метану) вугільних родовищ, газу сланцевих товщ, газу центрально-басейнового типу, газу колекторів щільних порід, видобутого у межах території України, континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони України, рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин справляється із застосуванням ставки у розмірі 1,25% вартості товарної продукції гірничого підприємства.

За матеріалами Центрального офісу з обслуговування великих платників

Коментарі