Українців пропонують тимчасово звільнити від сплати військового збору

Share Button

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10179 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України з метою упередження розкрадання коштів в сфері оборонного замовлення».

Мета законопроекту — призупинити українцями сплату військового збору з доходів громадян до закінчення міжнародного аудиту Державного концерну  «Укроборонпром» та розслідування фактів, оприлюднених у засобах масової інформації щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб. З огляду на це  пропонується доповнити підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України пунктом 16-2 такого змісту: «16-2. Тимчасово призупинити дію пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ цього Кодексу до закінчення міжнародного аудиту Державного концерну  «Укроборонпром» та розслідування фактів, оприлюднених у засобах масової інформації щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб».

Передумовою до розроблення цього законопроекту стало оприлюднення в засобах масової інформації матеріалів журналістського розслідування щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб, за фактами яких правоохоронними органами порушено низка кримінальних справ. За даними НАБУ, розкрадання в «Укроборонпромі» завдали шкоди Україні у розмірі 1 млрд грн.

На думку авторів законопроекту, десятки мільярдів гривень, які надходили від сплати збіднілими українцями військового збору, введеного ще у серпні 2014 року на фінансування потреб Збройних сил України, Служби безпеки України під час проведення АТО, були розграбовані корупціонерами ДК «Укроборонпром» та їх спільниками — наближеними до найвищих посадових держави особами. Тому цілком справедливо буде звільнити громадян від сплати військового збору до закінчення міжнародного аудиту Державного концерну  «Укроборонпром».

За матеріалами “Вісника. Офіційно про податки”

Коментарі