Українців пропонують тимчасово звільнити від сплати військового збору

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10179 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України з метою упередження розкрадання коштів в сфері оборонного замовлення».

Мета законопроекту — призупинити українцями сплату військового збору з доходів громадян до закінчення міжнародного аудиту Державного концерну  «Укроборонпром» та розслідування фактів, оприлюднених у засобах масової інформації щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб. З огляду на це  пропонується доповнити підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України пунктом 16-2 такого змісту: «16-2. Тимчасово призупинити дію пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ цього Кодексу до закінчення міжнародного аудиту Державного концерну  «Укроборонпром» та розслідування фактів, оприлюднених у засобах масової інформації щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб».

Передумовою до розроблення цього законопроекту стало оприлюднення в засобах масової інформації матеріалів журналістського розслідування щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб, за фактами яких правоохоронними органами порушено низка кримінальних справ. За даними НАБУ, розкрадання в «Укроборонпромі» завдали шкоди Україні у розмірі 1 млрд грн.

На думку авторів законопроекту, десятки мільярдів гривень, які надходили від сплати збіднілими українцями військового збору, введеного ще у серпні 2014 року на фінансування потреб Збройних сил України, Служби безпеки України під час проведення АТО, були розграбовані корупціонерами ДК «Укроборонпром» та їх спільниками — наближеними до найвищих посадових держави особами. Тому цілком справедливо буде звільнити громадян від сплати військового збору до закінчення міжнародного аудиту Державного концерну  «Укроборонпром».

За матеріалами “Вісника. Офіційно про податки”

Коментарі

kazmetal l.com