Уряд спростив правила ведення госпдіяльності

Share Button

23 жовтня на своєму дерегуляційному засіданні Уряд скасував низку регуляторних нормативних актів, що встановлювали зайві обмеження у сфері господарської діяльності чи були застарілими, а також схвалив законопроекти та постанови, які покликані спростити умови ведення бізнесу в Україні.

Так у галузі економіки Уряд схвалив наступні дерегуляційні рішення та нормативні акти:

  • Законопроект щодо саморегулювання господарської діяльності. Він пропонує встановити загальні засади саморегулювання господарської та професійної діяльності, а також правову й організаційну основу набуття та припинення статусу саморегулівних організацій. Таке рішення має підвищити ефективність діяльності існуючих саморегулівних організацій, а також показує шлях для реального саморегулювання бізнесу замість державного регулювання.
  • Законопроект, який пропонує скасувати обов’язкову процедуру маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних. Таке рішення сприятиме зникненню необхідності витрачати час та кошти на отримання контрольних марок для маркування примірників за умови їх сумнівної ефективності в сучасних умовах.
  • Законопроект, який пропонує скасувати державну реєстрацію договорів про спільну інвестиційну діяльність. Державна реєстрація договорів (контрактів) давно втратила свою актуальність, проте залишилась адміністративним бар’єром для інвесторів.

Також Кабінет Міністрів прийняв низку постанов, що спрощують умови господарської діяльності та підвищують конкурентоспроможність ведення бізнесу в Україні. Зокрема прийняті постанови сприятимуть:

  • створенню уніфікованих правил органічного виробництва та обігу органічної продукції в Україні. Вони будуть застосовуватися під час господарської діяльності у різних сферах органічного виробництва (птахівництво, тваринництво, рослинництво, бджільництво, тощо) та стануть основою для сертифікації органічних виробників. Це в свою чергу має підвищити зростання обсягів виробництва сертифікованої органічної продукції та встановить єдині правила органічного виробництва та обігу української й органічної продукції;
  • створенню системи ефективного функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду за рахунок ресурсів міжнародної технічної допомоги, без використання коштів платників податків. Це в свою чергу забезпечить економію для бюджету в 9,5 млн грн;
  • початку підготовки роботи для впровадження електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Так, впродовж 2019-2020 років планується провести експеримент щодо застосування електронних посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, які можуть пред’являтися поліцейським замість таких документів, виготовлених на бланках.

Також, низкою постанов пропонується затвердити нові критерії степенів ризику, зокрема у галузі автомобільного транспорту та ветеринарних препаратів, запровадити експериментальний проект щодо встановлення аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами через систему електронних торгів.

Посилання на презентацію

За матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Коментарі