“Стаж не загубиться”: Соколовська пояснила, як працюватимуть електронні трудові книжки

Share Button

Кабінет Міністрів України вже затвердив перехід на електронні трудові книжки, але рішення ще має підтримати Верховна Рада. Міністр соціальної політики Юлія Соколовська в ефірі телеканалу “Україна 24” пояснила, як ця система буде працювати, якщо парламент ухвалить урядовий законопроєкт.

За словами міністра, українцям не доведеться нікуди звертатися, щоб оцифрувати паперові трудові книжки.

“Ваш роботодавець вносить ваш стаж в електронний реєстр. Уже зараз є реєстр застрахованих осіб, де вказані всі ваші внески. Ви можете подивитися свій стаж, скільки ви внесків робили… Потім там просто збільшиться кількість інформації – де ви працювали, хто був роботодавцем. Буде технічна можливість і в самої людини заповнити те, що не заповнив роботодавець. Зараз цієї функції немає. Але вона може з’явитися після того, як Верховна Рада підтримає законопроєкт”, – зазначила Соколовська.

За її словами, у цій сфері є комплексна система захисту інформації, а тому українцям не слід боятися, що дані про їхній стаж зникнуть.

“У нас є резервне копіювання, кібербезпека, і ці речі розвиваються так само стрімко, як розвивається наше життя. Тобто стаж не загубиться”, – запевнила міністр.

При цьому заповнювати паперові трудові книжки будуть ще кілька років.

“Для цього є перехідний період від трьох до п’яти років. У нас були дискусії, скільки цей період повинен становити, ми пропонували п’ять років”, – уточнила Соколовська.

За матеріалами Сьогодні

Коментарі