Роботодавці зможуть укладати договори з ПТНЗ для навчання персоналу
Міністерство освіти і науки розмістило для обговорення типовий договір про здобуття професійної освіти за дуальною формою навчання. Планується, що це буде тристоронній документ, що дозволить організувати навчання не лише в закладі, а й на виробництві. При цьому роботодавець у межах договору може домовитися з учнем, що той працюватиме певний період часу після навчання на його виробництві. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Головна мета проекту договору – глибше залучити роботодавців до співпраці з закладами професійної освіти, більше зацікавити їх у розвитку дуальної освіти.
«Дуальна освіта – це коли учень близько 30% часу отримує теоретичні знання з професії у закладі освіти. Решту часу він проводить на реальному виробництві, де отримує можливість працювати на сучасному обладнанні, навчитись корпоративній етиці тощо. Зараз наші роботодавці не дуже глибоко зацікавлені в розвитку дуальної освіти. Аби це виправити, ми й підготували цей договір. Підписавши його, учень отримає вищий рівень освіти, але також зобов’яжеться відпрацювати певний час після випуску на виробництві, де здійснювалось навчання», – зазначила Лілія Гриневич.
На її думку, робота в межах такого договору – формат, що виграшний усім. Учень отримує якіснішу освіту, роботодавець – працівника, а заклад професійної освіти – більші можливості для навчання учнів.
«Я дуже прошу роботодавців, представників закладів професійної освіти, управлінців переглянути проект цього договору і протягом орієнтовно тижня подати нам свої пропозиції. Ми довго працювали над цим документом, залучали і роботодавців, і наших юристів, щоб застерегти права учнів. Однак я не виключаю, що щось могло бути втрачено. Це ваш інтерес, будь ласка, уважно ознайомтеся з проектом», – закликала Міністр.
За матеріалами МОН України