Дохід від незареєстрованого виду діяльності відображається підприємцем в 1ДФ

Share Button

Якщо фізична особа-підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України (далі – ПК) для платників податку-фізичних осіб.

Фахівці органів ДФС у Закарпатській області зауважують, що при виплаті доходу податковий агент відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК зобов’язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПК.

Разом з тим, відповідно до п. 177.8 ст. 177 розд. IV ПК, під час нарахування (виплати) фізичній особі-підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності у межах обраних ним видів такої діяльності, якщо фізичною особою-підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи у джерела виплати.

При цьому, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких фізичних осіб-підприємців, відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу “157”. Однак це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до п.п. 14.1.195 та п.п. 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 ПК.

Відтак сума оподатковуваного доходу, виплачена фізичній особі-підприємцю, отримана від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається в податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу “157”.

Коментарі