Українські підприємці запустили власний Індекс свобод і можливостей

Share Button

За 10-бальною шкалою від «-5» до «+5» у квітні він становить «-2,24».

Перше пілотне опитування, проведене 19-24 квітня Інститутом Свобод Бізнесу (ІСБ) й учасниками якого стало 182 підприємці, показало, що найгірша ситуація для українського бізнесу є в 5 сферах: ефективність судової влади (-4,22), корупція (-4,19), доступність кредитних ресурсів (-3,85), державна підтримка (-3,74) та зарегульованість контролюючої системи (-3,61). Якби Індекс визначався лише за цими показниками, він би дорівнював «-3,92».

Найвищі результати зі знаком «+» продемонстрували сфери, що належать до компетенцій самих підприємців (освіченість персоналу, застосування маркетингових, інформаційних технологій тощо), хоча й вони не перевищують «одиниці». Держава удостоїлася єдиної позитивної оцінки, нею стала «простота реєстрації бізнесу» – +0,41. У той же час «ліквідація бізнесу» в Україні справа зовсім не проста (-3,3).

Підприємці відчувають гострий дефіцит інформації та підтримки з боку центральної й місцевої влади щодо можливостей розвитку бізнесу. Це стосується й програм, що реалізуються в Україні міжнародними інститутами (-2,82). Парадоксально, але якби не цей дефіцит, який свідчить про активний самостійний пошук бізнесом виходу з кризи, то на тлі низьких очікувань платоспроможності внутрішнього ринку (-2,36) стан, у якому перебуває сьогодні українське підприємництво, можна було б, мабуть, охарактеризувати як «депресія».

«Ми не очікували від першого пілотного Індексу сенсацій і ми їх не отримали, – каже президент ІСБ Ярослав Хобта. – Важливо те, що Індекс, як показали результати, самими підприємцями було розроблено як збалансований показник. Він буде регулярним, і ми зараз працюємо зараз над його вдосконаленням і розширенням. Основна мета Індексу – дати підприємцям простий та доступний інструмент для самостійної оцінки стану бізнес-клімату в Україні. І якщо влада хоче реально покращувати умови ведення бізнесу в державі, а не займатися популізмом й демагогією, для неї Індекс має бути одним із корисних маркерів».

Проект «Індекс свобод і можливостей підприємництва України» започаткований та реалізується Інститутом Свобод Бізнесу (www.ibf.com.ua) – українською громадською організацією, що має досвід діяльності на ринку та реалізації подібних проектів, починаючи з 2002 р.  Індекс, партнерами якого є низка відомих компаній та ГО, реалізується за підтримки Громадських Рад МЕРТ і ДРС. Методика формування Індексу – опитування українських підприємців через сайт ІСБ, Facebook та е-анкетування цільової аудиторії.  Індекс формується з 25 факторів – 5 блоків по 5 запитань у кожному. У 2016 році ІСБ  планує зробити 5 хвиль опитування. Детальніше ознайомитися з результатами Індексу можна на сайті ІСБ http://www.ibf.com.ua/rezultati-%D1%96ndeksu чи на сторінці у Facebook www.facebook.com/isb.ibf/

Джерело: еizvestia.com

 

 

Коментарі