Хабарі забезпечують до 90% доходів лікарів – дослідження

Share Button

Як наголошується, за результатами першого півріччя 2016 року середньомісячна офіційна заробітна плата працівника сфери охорони здоров’я становила 3,191 тисяч гривень на місяць. Це на 34% нижче, ніж в середньому по економіці та на 42% нижче, ніж в середньому для промисловості.

Згідно з повідомленням, 90% працівників охорони здоров’я отримує зарплату нижче середньої по країні. Водночас, за даними досліджень, до 90% доходів лікарів складають хабарі.

“Інша проблема менш очевидна – оплата праці медика-бюджетника не має або майже на має відношення до того як, власне, медики лікують. Зарплата мало залежить від якості, кількості та типу послуг що надаються”, – йдеться у повідомленні.

9026eb6-original

Преміювання та встановлення надбавок (крім доплат за часткове заміщення вакантних посад, стаж, кваліфікаційну категорію) відбувається нечасто через брак фінансових ресурсів, пише видання.

“Якщо ж доплати та надбавки все ж таки призначаються, то критерії оцінки роботи персоналу непрозорі. Ці доплати призначають керівники на свій розсуд. В свою чергу керівники державних медичних закладів також не мають стимулів лікувати краще”, – йдеться у повідомленні.

Таким чином, найбільш вагомими факторами, що визначають диференціацію заробітних плат є стаж роботи та відносини з керівником закладу. Це спотворює всі стимули працювати більше, ефективніше, пише видання.

Джерело: epravda.com.

Коментарі