Ксенія Ляпіна: Якісна регуляторна політика можлива лише за раціональної комунікації бізнесу і влади

Share Button

10 мільярдів гривень бізнесових коштів заощадили за рахунок впровадження в дію плану дерегуляції у 2015 році — такі дані озвучила голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна під час брифінгу в Чернігівській ОДА. — Щоб досягнути європейського рівня розвитку, потрібна європейська  якість владних рішень, тому необхідно їх приймати в процесі діалогу. Свідченням раціональної комунікації бізнесу і влади є якісна регуляторна політика, — зауважила Ксенія Ляпіна.

На її думку, українська економіка настільки зарегульована, що часом і законотворцям, і самим підприємцям важко знайти першу перепону у якомусь питанні. Аби надалі не створювати подібного та відмовитися від наявних нічим не обумовлених механізмів регулювання діяльності бізнесу, варто виконавців відповідних рішень зробити їх безпосередніми творцями.

Голова ДРС зазначила, що впровадження регуляторного інструменту М-тесту призводить до зростання фінансових можливостей малого бізнесу через зменшення витрат на зайве регулювання.

Про готовність підприємців брати участь у розробці якісних регуляторних актів зазначив присутній на брифінгу перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

Постанова КМУ від 16.12.2015 р. № 1151 набрала чинності у березні 2016 року та є обов’язковою до виконання державними органами всіх рівнів. У документі йдеться про необхідність обраховувати витрати малого бізнесу на виконання державного регулювання. Це можливо лише за якісної комунікації бізнесу та влади.

За своєю суттю М-тест є розрахунком витрат, які понесе середньостатистичний суб’єкт малого бізнесу внаслідок введення того чи іншого державного регулювання. Сама методика проведення М-тесту є чітко структурованою і дозволяє максимально легко оцінити витрати прямих і адміністративних витрат, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання.

«Наразі державний апарат оновлюється. Щоб впроваджувати регуляторну реформу, формувати нову форму мислення державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні володіти прогресивними європейськими інструментами державного управління та активно комунікувати з бізнес-асоціаціями, підприємцями»,- зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

Нагадаємо, ДРС та Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) проводять по Україні навчальні семінари для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування з метою поширення знань та навичок щодо використання нової європейської методики АРВ, частиною якої є М-тест. Такий семінар відбувся на Чернігівщині 19 вересня 2016 року.

Джерело: dkrp.gov.ua

Коментарі