Чи зміниться зарплата українців через подорожчання долара та комунальних послуг?

Share Button

Фахівці прогнозують збільшення зарплат українців, правда, це збільшення тут же “з’їдять” підвищені ціни на продукти харчування, бензин, і зростання курсу долара. Згідно з консенсус-прогнозом експертів на четвертий квартал, зарплата збільшиться на 22%, їжа подорожчає на 16%, ціни на бензин злетять на 22%, а курс долара підніметься до 26,8 грн/$.

Як вважають аналітики, на тлі цих прогнозів держборг, що виріс на 200 млрд грн, продовжить збільшуватися.

“Збільшення пов’язане з тим, що Україна вже отримала третій транш Міжнародного валютного фонду і випустила облігації внутрішньодержавної позики під гарантії уряду США на $1 мільярд”, – розповідають експерти.

У четвертому кварталі очікується підвищення цін на енергоносії та послуги ЖКГ, на цьому тлі прогнозується зростання інфляції, яку спровокує і традиційне зростання на продукти в осінній період. Однак якщо на світових ринках будуть сприятливі тенденції, то Україні не варто побоюватися значних економічних ризиків в країні.

“Досягти запланованого в бюджеті показника інфляції в 12% ми зможемо лише за сприятливої тенденції на світових ринках і гарний урожай”, – говорять експерти Микола Івченко і представник аналітичного агентства Павло Мельник.

За їх словами, до кінця 2016 року інфляція складе близько 16%.

Більшість фінансистів припускають, що курс гривні до долара в кінці 2016 року встановиться на рівні 27-27,5 грн/$. Він встановиться на цьому рівні через закупівельні ціни на енергоресурси до опалювального сезону, в той час, коли ціни на світових товарно-сировинних ринках, де Україна продає зерно і руду, залишаються низькими. Повільні темпи зростання економіки України теж можуть стати одним з факторів майбутньої інфляції.

Окрема тема – це зарплати українців. Її середній розмір на кінець року досягне 200 доларів або ж додасть 235 грн до ставок грудня 2016 року. Станом на кінець вересня, реальний рівень безробіття в Україні перебуває на досить високій позначці – 9-10%.

Однак на тлі цих проблем експерти говорять про поліпшення інвестиційного клімату в Україні і прогнозують, що в останньому кварталі 2016 року в країні все ж з’явиться 23-25 тис. робочих місць.

Коментарі