Україна та ЄС розпочали промисловий діалог

Share Button

1 березня, українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим та заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговим представником Наталією Микольською прибула до Брюсселя, щоб розпочати Діалог високого рівня Україна-ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості

Потенційними напрямками співробітництва України та ЄС є поглиблене цільове регуляторне наближення з фокусом на участь у європейських ланцюгах створення доданої вартості, промисловий аутсорсинг, активніше залучення України до програм “Horizon 2020” та COSME, обмін новітніми технологіями.

1 та 2 березня в рамках промислового діалогу Україна-ЄС відбуваються засідання 6 робочих груп:

  • з питань усунення технічних бар’єрів у торгівлі;
  • з питань малого та середнього підприємництва;
  • з питань співробітництва у космічній галузі;
  • з питань публічних закупівель;
  • з питань промисловості (автомобілебудування).

“Інтеграція України у європейський простір означає зближення у багатьох сферах і галузях. Сьогодні на порядку денному – промисловість. Спільний виробничий простір Україна – ЄС – це можливість створити взаємовигідні виробничі зв’язки, які виведуть взаємини Україна- ЄС новий продуктивний рівень. Україні важливо стати частиною великої промислової родини ЄС, щоб продовжити трансформацію економіки України із сировинно-орієнтованої на високотехнологічну інноваційну індустріальну модель”, – прокоментував Степан Кубів відкриття Першого інавгураційного засідання промислового діалогу.

“Створення спільного виробничого простору дозволить українським компаніям стати частиною європейських та, навіть пан-європейських виробничих ланцюгів доданої вартості. Це надзвичайно важливий процес як для України так і для ЄС і сьогодні ми зробили важливий крок у цьому напрямку. Уже зараз ЄС є головним торговельним партнером України, із яким спостерігається зростання торгівлі. Для нас важливе зростання в секторах з високою доданою вартістю – а це наша промисловість. Тому напрацювання робочих груп сприятимуть власне інтеграції українських компаній в ці ланцюги через застосуванню європейських стандартів в у промисловому виробництві України та отриманню відповідної сертифікації; взаємовигідному доступу сторін на ринки публічних закупівель; розвитку співробітництва українських та європейських МСП, а також розширенню співробітництва в космічній галузі” – зазначила Наталія Микольська

Українська легка промисловість експортує до ЄС понад 84% своєї продукції, машинобудівна – майже 50%, виробники інших промислових товарів – близько 48%. Інфографіки щодо торгівлі між Україною та ЄС: http://bit.ly/2fSaAZq.

Коментарі