Виробників більше не попереджатимуть про перевірки

Share Button

Президент України підписав новий Закон «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Він набирає чинності 4 квітня 2018 року

Прийнятий закон є значним кроком у реформуванні системи державного контролю безпечності харчових продуктів, її наближенні до європейських принципів здійснення контролю, що є надзвичайно важливим у контексті виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, наголошують у ДП «Черкасистандартмерологія».

Він встановлює вимоги до організації державного контролю харчових продуктів, кормів та тварин представниками єдиного контролюючого органу — компетентного органу.

Як розповів директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Чорнопищук, новий закон змінює підходи до державного контролю в цій сфері. Одне з найголовніших питань, яке негативно впливало на ефективність перевірок — це попередження операторів ринку про перевірки. Наприклад, досі оператора ринку попереджали про перевірку заздалегідь, що прямо суперечить підходам, які діють в ЄС. Новий закон чітко фіксує необхідність здійснення перевірок без попередження.

Окрім того, деталізовано норми, які допоможуть зменшити корупційні ризики стосовно зловживання інспекторами своїх повноважень. Для цього передбачено виключний перелік питань, доступний для всіх операторів ринку, які інспектор зможе поставити під час перевірки.

 

http://dr.ck.ua/