ДФС прагне наближення національного законодавства України до норм ЄС у митній сфері

Share Button

ДФС активізує переговорний процес з парламентом щодо імплементації європейських норм до українського законодавства.Митні питання становлять важливу частину Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у зв‘язку із запровадженням поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі

Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан на зустрічі з директором Департаменту В Генерального директорату оподаткування та митного союзу Європейської Комісії (TAXUD) Антонісом Кастріссіанакісом, яка відбулась 30 жовтня 2017 року.

«Ми вдячні Європейській Комісії за зусилля та допомогу, яка надається в процесі реалізації Україною своїх зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС у митній та податковій сферах. Ми дуже сподіваємось, що Ваші зустрічі з народними депутатами України сприятимуть більш швидкому розгляду та ухваленню Верховною Радою України цілої низки вкрай важливих для нас законопроектів», – зазначив Мирослав Продан.

Мова йде про запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, приєднання до Спільної транзитної системи (NCTS) та захист прав інтелектуальної власності. Ці законопроекти були подані в парламент декілька років тому. В той же час переговорний процес просувається повільно. Тому, на думку ДФС, дієвим кроком у напрямку пришвидшення прийняття законопроектів та виконання зобов’язань України є популяризація у Верховній Раді України стороною ЄС актів європейського права та надання роз‘яснень стосовно практики їх застосування, проведення консультацій з українськими парламентарями.

Важливість для України приєднання до системи NCTS відзначив і Антоніс Кастріссіанакіс. Суть цієї системи в забезпеченні контролю за доставкою вантажів, митною вартістю та прискоренні митних процедур. За словами Кастріссіанакіса, імплементація – це складний процес, оскільки мають бути виконані декілька завдань – розроблене законодавство, надана система гарантій та забезпечена ІТ-готовність. Однак отримані при цьому переваги будуть значними, адже ДФС буде зв’язана із західноєвропейським та південно-європейським співтовариством.

Розповів Антоніс Кастріссіанакіс і про важливість запровадження інституту Уповноваженого економічного оператора. Так, якщо раніше представники європейського бізнесу, особливо малого і середнього, мали сумніви щодо отримання цього статусу, то наразі вони вимагають ще більше переваг. Експерти ЄС сьогодні працюють над підвищенням відповідальності підприємств, які мають такий статус, зокрема, щодо забезпечення безпеки продуктів. Представник Єврокомісії побажав Україні також зробити цей крок, орієнтуючись на позитивну практику інших країн.

У свою чергу Мирослав Продан повідомив, що ДФС активізувала співпрацю з митними організаціями країн-членів ЄС з метою залучення їх досвіду та практики до процесу реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Під час зустрічі очільник ДФС також акцентував увагу на виконанні великомасштабних інфраструктурних проектів ЄС, робота з якими активізована з 2017 року. Наразі кожен з цих проектів знаходиться на різній стадії реалізації. В більшості випадків роботи виконані на 70-90%.

«ДФС вживає рішучих кроків для кардинальної зміни ситуації з розвитком інфраструктури пунктів пропуску та їх оснащенням сучасними засобами митного контролю. Вперше з 2009 року ми отримали кошти на співфінансування. Тому ми закінчимо реалізацію цих проектів найближчим часом. У нас все для цього є – фінансування, люди та політична воля», – підкреслив Мирослав Продан.

Антоніс Кастріссіанакіс пообіцяв переказати Генеральному директорату, який відповідає за зазначені проекти, аргументи фіскальної служби щодо продовження реалізації цих інфраструктурних проектів та готовність ДФС до їх завершення протягом 2018 року. Крім того, представник Єврокомісії пообіцяв активізувати переговорний процес щодо обміну інформацією між Україною та країнами ЄС.

Коментарі