Кому пропонують більшу зарплату?

Share Button

Роботодавці підвищують зарплату вимушено, через дефіцит кадрів, оскільки кваліфіковані фахівці їдуть за кордон, де платять більше, ніж у нас.

 

 

 

Кому дають більше?

__11.17

Інфографіка вказує на те, що, як і раніше, поза конкуренцією IT-сфера: порівняно з січнем-2017 зараз фахівцям пропонують на 75% більше. Як роз’яснила HR-експерт Тетяна Пашкіна, нині бізнес-структури шукають досвідчених профі, які могли б працювати над окремими проектами, а не початківців-айтішників, яких треба навчати.

“Зараз натаскувати новачків  немає часу. Кінець року – закінчуються терміни виконання проектів, тому більш затребуваними є саме фахівці”, – роз’яснила Пашкіна.

Серед менш складних професій збільшені пропоновані заробітки в сфері обслуговування – це продавці-консультанти (+2223 грн з початку року), кухарі (+2800 грн), офіціанти (+2900 грн). Більше (+2900 грн) обіцяють платити і бухгалтерам. Зросли заробітки і в інших професіях, де на першому місці – робочі руки: це будівельники (+960 грн), робітники всіх спеціальностей (+954 грн), водії (+2530 грн). Втім, Пашкіна каже, що середні зарплати водіїв завищені через пропозиції таксомоторних компаній, які обіцяють бажаючим захмарні прибутки в 20 тис грн і більше. Але, щоб стільки заробити, треба проводити за кермом по 12-14 годин на добу, без вихідних. Крім того, частину заробленого доведеться витратити на паливо і обслуговування автомобіля.

Що просять?

А ось претенденти оцінюють свою працю вище, ніж готові платити роботодавці. Найбільша різниця у бухгалтерів, запити яких виросли за 9 місяців з 5547 грн до 9381 грн (+3800 грн!) і у кухарів: в січні вони, подаючи резюме, хотіли б заробляти в середньому 6744 грн (на 2100 більше, ніж пропонувалося), а 9 місяців по тому – вже 11 186 грн (на 2900 грн більше пропозиції).

На 1200 грн більше хочуть мати робочі будівельники (бажана зарплата 12 658 грн), хоча в січні вони просили 10 915 грн, або на 437 грн більше. Продавці та офіціанти ще в січні були готові трудитися за гроші, на 150-500 грн менші, ніж давав роботодавець, але  зараз просять на 200-250 грн більше, ніж готові їм платити. Скромні в своїх запитах айтішники: їх побажання набагато нижчі, ніж пропозиції роботодавців. У січні вони просили менше на 5439 грн, ніж середня пропозиція по ринку, у вересні – на 12 375 грн. За словами Пашкіної, ціни збивають IT-фахівці без досвіду роботи або з невисокою профпідготовкою, а суперпрофесіоналам мало навіть 29-30 тис. грн.

Експерт: дивляться ще й на Європу

За оцінками експертів, за 2017 рік зарплати зросли в середньому на 11%, що навіть не покриває інфляцію (12%). Тому варто очікувати, що середній приріст зарплат, як і раніше, буде на рівні зростання цін.

 “Криза вже відступила. І зараз розвивається виробництво, а не продажі. Збільшується кількість фахівців, які обслуговують основний бізнес-процес – це бухгалтери, логістики, маркетологи.  Кардинально підвищувати зарплати роботодавці поки що не наважуються, але міцніє нематеріальна мотивація – дипломи, звання, невеликі подарунки”,– каже Пашкіна.

Але українські роботодавці поки не бачать загроз в безвізовому режимі з ЄС, який розширив ринок праці. Тепер, щоб утримати співробітника, потрібно пропонувати зарплату, не тільки порівнянну з колегами по ринку, але і вище, оскільки в Польщі платять удвічі більше за таку ж роботу, як у нас. У колі ризику – виробнича сфера, ритейл, адже за кордоном потрібні саме такі люди, тільки за велику зарплату. Тому деякі українські компанії цього року додали до особам, що працюють у виробничій сфері, відразу 50%, а ритейл – 30-40%. Але поки це одиничні випадки.

Джерело: “Сегодня”

Коментарі