12 важливих змін, що очікують на українців з липня 2018 року

Share Button

Пропонуємо вам ознайомитись з оглядом законодавчих змін, які очікують на українців з липня 2018 року.

1. Нюанси індексації зарплати

За розрахунками Мінсоцполітики, коефіцієнти індексації зарплати для липня залишаються на рівні червня. Але з 1 липня 2018 року починають діяти нові розміри прожиткового мінімуму. Для працездатних осіб він буде становити 1841 грн. Тому розмір індексації у липні буде більшим, ніж у червні.

Детальніше за посиланням. 

2. Новий розмір прожиткового мінімуму

З 1 липня прожитковий мінімум на одну особу збільшиться і становитиме 1 777 грн (1841 грн для працездатних осіб). На що це вплине, як зростуть суми соціальних допомог та які показники залишаться без змін, дізнавайтесь за посиланням.

3. Нові форми додатків 1, 5 та 9 декларації з ПДВ

ДФСУ повідомляє, що у зв’язку з набранням чинності з 1 червня 2018 року наказу Мінфіну від 23.03.2018 року № 381 з 1 липня 2018 року додатки 1; 5 та 9 до декларації з ПДВ  подаються платниками, що обрали місячний або квартальний звітні періоди, за новими формами. Податківці наголошують, що відомості до таблиці 1.2 додатку 1 та додатку 5 до декларації з ПДВ заповнюються платниками одноразово (для платників, які обрали місячний звітний період, – червень 2018 року та платників, які обрали  квартальний звітний період, – ІІI квартал 2018 року).

Детальніше за посиланням. 

4.  Заокруглення сум у чеках

Заокруглення стосуватиметься тільки загальних сум розрахунків готівкою у чеку та розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару.

Заокруглення відбуватиметься за такими математичними правилами:

  1. сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
  2. сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

У свою чергу підприємства торгівлі та сфери послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків мають зазначати в чеках загальні суми до заокруглення та після заокруглення. Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України.

При цьому, заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків

Детальніше за посиланням. 

5. Змінено акцизну марку на тютюнових виробах

Кабмін постановою від 04.04.2018 р. №257 затвердив нові зразки марок акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва (крім сигарет з фільтром та без фільтра, цигарок). Запроваджуються вони  з 1 липня 2018 року.  Тим, хто має на складі запас тютюнових виробів зі старими марками, не варто турбуватися. Податківці повідомляють, що такі товари знаходитимуться в обігу до їх повної реалізації.

6. Розширено перелік лікарських засобів, що входить до урядової програми «Доступні ліки»

Це передбачено постановою КМУ від 27.12.2017 р. №1107, яка набере чинності з 1 липня 2018 року. Зокрема, нею внесено зміни до деяких постанов Кабміну з метою розширення програми «Доступні ліки» чотирма новими міжнародними непатентованими назвами (МНН) лікарських засобів, що використовуються у доопераційній та післяопераційний періоди.

7. Діє Порядок надання первинної медичної допомоги

Затверджений він Наказом МОЗ від 19.03.2018 р. №504. Порядок регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Вже з 1 липня ним мають керуватися усі заклади ПМД.

8. Спрощено проведення операцій з обміну валют

Нацбанк спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. З цією метою внесено зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України. Зміни затверджено постановою НБУ від 07.06.2018 р. № 63 та наберуть чинності з 1 липня 2018 року.

Детальніше за посиланням. 

9. Змінено реквізити рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів 

Держказначейство оприлюднило для всіх областей та Києва нові рахунки для сплати податків та зборів, зарахування на які розпочнеться з 2 липня 2018 року.

Детальніше за посиланням.

10. До 15 липня органи місцевого самоврядування мають оприлюднити рішення про встановлення місцевих податків та зборів

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому випадку, як зауважує Мінфін, такі податки справляються із застосуванням мінімальних ставок. А для більшості місцевих податків і зборів мінімальна ставка дорівнює “0”

Детальніше за посиланням. 

11. 16 липня – професійне свято у бухгалтерів, а з цього року ще й в аудиторів

Завдяки Указу Президента від 20.04.2018 р. №103/2018 «Про внесення змін до Указу Президента України від 18 червня 2004 р. №662» День бухгалтера, який щороку відзначається 16 липня, стало святом Дня бухгалтера та аудитора.

Детальніше за посиланням.

12. З 17 липня почнуть діяти нові коефіцієнти нормативної грошової оцінки землі

17 липня 2018 р. набирає чинності наказ Мінагрополітики від 27.03.2018 р. №162, яким внесено зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Порядком передбачено, що з 17 липня для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру та у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) при розрахунку її нормативної грошової оцінки застосовується із значенням 3,0. 

За матеріалами “Дебет-кредит”

Коментарі