Звітність з ПДВ: детально про зміни в Д1, Д5, Д9

Share Button

Наказом Міністерства фінансів України від 23.03.2018 № 381 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21» внесено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та порядку її заповнення та подання.

Зокрема, в новій редакції викладені Додатки 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)», Д5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)»  та Д 9 «Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними у статті 16 Закону України від 24.06.2004 № 1877 «Про державну підтримку сільського господарства України» та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9)» податкової декларації з ПДВ.

Відповідні зміни внесено до Порядку №21 у частині заповнення зазначених форм додатків.

Зміни щодо Додатка 1.

Форму додатка 1 доповнено двома новими таблицями 1.1 та 1,2:

— таблиця 1.1, заповнюються у разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку із збільшення суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) на дату подання податкової декларації з ПДВ;

— у таблиці 1.2 зазначаються відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01 липня 2015 та не зареєстрованих в ЄРПН, крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені в таблиці 1.1 додатку 1.

Зміни щодо Додатка 5.

Форму додатка 5 також доповнено новими таблицями 1.1 та 1.2:

у разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1;

відомості про суми ПДВ, вказані в податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з ПДВ, включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди, зазначаються у таблиці 1.2, крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подасться така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН. що зазначені у таблиці 1.1. додатку 5..

Водночас відомості до таблиць 1.2 додатків 1 та 5 до податкової декларації з ПДВ заповнюються платниками одноразово:

-платниками, які обрали місячний звітний (податковий) період, — при звітуванні за червень 2018р.;

— платниками, які обрали квартальний звітний (податковий) період, — при звітуванні за II квартал 2018р.

Зміни щодо Додатка 9.

У таблиці 1 додатку 9 зазначається обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за операціями, визначеними пунктом 16*. З ст. 16і Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний період, зареєстрованих у ЄРПН.

ГУ ДФС у Київській області звертає увагу, що оновлені форми додатків платники ПДВ мають застосовувати при звітуванні за червень 2018 р., а для платників, що застосовують квартальний звітний (податковий) період, — за II квартал 2018 р.

За матеріалами ДФС України

Коментарі