Теги: ПДВ

Працівник за рахунок власних коштів придбав товари для роботодавця: що з оподаткуванням?

У ДПС в Луганській області роз’яснили, відповідно до п. 14.1.195 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) працівник – це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону. Правові засади і гарантії здійснення громадянами України права розпоряджатися своїми здібностями до продуктивної і творчої праці визначає Кодекс законів про працю (далі — КЗпП).

Чи можна зобов’язати контрагента зареєструвати податкову накладну через суд?

З важливим та цікавим рішенням Великої Палати Верховного Суду у спорі про зобов`язання контрагента скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від господарських операцій за договорами постачання знайомити портал «Протокол».

З 1 липня українці будуть платити ПДВ з посилок з-за кордону вартістю від 100 євро

З 1 липня 2019 року набувають чинності зміни до Податкового кодексу, які стосуються оподаткування посилок з-за кордону.

Реєстрація податкових накладних у святкові та вихідні дні

Головне управління ДФС у Закарпатській області дає роз’яснення, що робити, якщо граничний термін реєстрації податкової накладної припадає на святковий чи вихідний день.

На дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений термін.

Державна фіскальна служба: на сьогодні відсутні можливості для маніпуляцій з відшкодуванням ПДВ

Протягом січня-травня 2019 року платникам податків відшкодовано понад 70 млрд грн податку на додану вартість. Про це повідомив в. о. Голови ДФС Олександр Власов.

Одиниця виміру в зведеній ПН: коли зазначати «грн»?

У разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ПКУ).

Які платники ПДВ мають застосовувати касовий метод у 2019 році

Касовий метод – метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг) (пп. 14.1.266 ПКУ).

Вивантаження даних Реєстру платників ПДВ в повному обсязі: новий сервіс від ДФСУ

ДФСУ доопрацьовано меню «Реєстри» Електронного кабінету в частині вивантаження даних Реєстру платників ПДВ в повному обсязі.

Увага! Надано доступ до всіх квитанцій щодо ПН та РК через Електронний кабінет

Користувачам Електронного кабінету надано доступ до всіх квитанцій за результатами обробки податкових накладних та розрахунків коригування до них незалежно від способу подання їх на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних (далі – ЄРПН).

Алгоритм складання РК до ПН для річного перерахунку: оновлене роз’яснення від ДФСУ

Нагадаємо, що 14 січня податківці в «ЗІР» (підкатегорія 101.15) надали роз’яснення щодо правил складання РК до зведених ПН, які складалися протягом 2018 року згідно з п. 199.1 ПКУ. Але згодом його вилучили з цієї підкатегорії. Адже на практиці за цим алгоритмом не можна було зареєструвати РК.  16 січня, податківці розмістили у категорію «ЗІР» оновлене роз’яснення щодо заповнення РК до ПН для річного перерахунку.