Комунальне пекло: економних українців змусять заплатити двічі

Share Button

Чергове підвищення тарифів на комунальні послуги здійснили таким чином, що чим більше українці економлять ЖКП, тим більше з них здеруть.

Так, зокрема за споживання води тарифи виросли на 12%. Однак, не все так просто, і в результаті українці платитимуть значно більше.

Цілий ряд водоканалів перерахував вартість своїх послуг, а Національна комісія в сферах енергетики і комуналки підтримала пропозицію підняти ціни.

Холодна вода подорожчає у Вінниці, Дніпрі, Броварах, Житомирі, Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі, Маріуполі та ще в низці інших міст. Рішення про підвищення тарифів прийняла Нацкомісія у сферах енергетики і комунальних послуг, а підприємства, які надають комунальні послуги, розраховували нові ціни безпосередньо на місцях з владою.

Відповідно, у різних областях України ціна зросли не однаково, а пояснення, якими обгрунтовують здорожчання, подекуди просто шокує.

Так, у Маріуполі зростання цін пояснюють тим, що українців вже надто економлять воду. Економія у використанні води привела до того, що обороти водоканалів знизилися. Але оскільки постійні витрати на утримання інфраструктури, ремонти і зарплати у них залишилися ті ж, то довелося підняти ціни. Відповідно, чим менше українці витрачають води, тим вона дорожче буде їм обходитись через витрати на утримання водоканалу.

Для процедури підвищення тарифів в Україні існує конкретна схема: підприємство затверджує інвестиційну програму з місцевою владою, оцінює свої витрати, обсяги споживання. Після цього підраховуються оновлені тарифи, їх обговорюють на громадських слуханнях і лише після цього їдуть в Київ і захищають свої розрахунки в НКРЕКУ (Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг).

До того ж влада запропонувала ввести абонплату на всі види комунальних послуг. Для цього уряд представив спеціальну формулу:

мінімальна зарплата x 2,58 x коефіцієнт витрати.

Для опалення і гарячої води коефіцієнт – 0,004, для холодної води – 0,0035, на вивезення сміття – 0,0015.

Отже, із зростанням мінімальної зарплати будуть збільшуватися і суми в платіжках.

Та найгіршим у цій ситуації є те, що в результаті українцям доведеться оплачувати і використані обсяги води, тепла, і абонентську плату.

За матеріалами Антікор

Коментарі