Як закривати касову книгу після закінчення року: детальне роз’яснення
Форма касової книги (типова форма №КО-4) визначена у додатку 5 до Положення №148. Цим Положенням передбачено ведення цієї книги впродовж одного календарного року, – зазначають податківці у підкатегорії 109.15 «ЗІР».
Аркуші касової книги нумеруються та прошнуровуються. Кількість аркушів у касовій книзі засвідчуються підписами керівника і головного бухгалтера підприємства.
При цьому, якщо у касовій книзі залишились не заповненні сторінки (пусті), то на таких сторінках проставляється прочерки або на наступній сторінці після останнього запису ставиться дата закінчення книги та засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера підприємства (юридичної особи).
Порядок закриття касової книги у випадку зміни її форми, здійснюється таким чином, як і по закінченні календарного року.
У разі, якщо протягом календарного року касова книга закінчується або змінюється її форма, то нумерація сторінок у наступній касовій книзі повинна розпочинатись з «1».
Якщо касова книга велась в електронній формі, то після закінчення календарного року (або залежно від потреби) «Вкладний аркуш касової книги» формується в підшивки в хронологічному порядку, які формуються в книгу. Така книга засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера, і передається для зберігання відповідно до законодавства України.
При цьому платники податків зобов’язані після закінчення касової книги, яка велась на паперових або на електронних носіях, зберігати її протягом не менш як 3 роки з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – передбаченого Податковим кодексом України граничного терміну подання такої звітності, (тобто 1095 к.дн).
За матеріалами Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу